Zimski sportovi

Medveščak vodio, Alba Volan se vraćala, Kostović zapečatio pobjedu

Iz Doma sportova:Borna Rupnik • utorak, 23.10.2012.

I drugi put ove sezone Medveščak je pobijedio mađarskog predstavnika u EBEL-u, Albu Volan. U Ledenoj dvorani ovoga je puta bilo 5:3...

U tri su posljednje utakmice Medvjedi upisali pobjedu, a četvrta u nizu došla je pobjeda protiv Albe Volan u Zagrebu, u sadržajnoj utakmici u kojoj je pobjednik ostao neizvjestan do samog kraja.

Neumorna podrška

Iako su o navijačima Medveščaka ispisani već brojni redovi, vrijedi ih spomenuti još jednom. Njihova podrška zagrebačkim "oklopnicima" ne jenjava, a ovoga su puta sve pristune oduševili neumornom suradnjom dvije polovice dvorane u pokliču "Medveščak - Zagreb", što je sredinom prve trećine trajalo nekoliko minuta.

Medveščak je vrlo dobro otvorio utakmicu i već u uvodnoj fazi dva puta kaznio isključenja igrača mađarske momčadi. U sedmoj minuti pucao je Kyle Greentree, a na obranu vratara Albe Volan najbolje reagirao Adam Naglić, koji precizno šalje pak u mrežu.

Samo dvije minute poslije vrlo je lijepim i spretnim potezom prednost Zagrepčana udvostručio David Brine, a Bence Balizs imao je još dosta posla.

Međutim, tri minute prije odlaska na prvi odmor Alba Volan je smanjila. Bivši igrač Medvjeda, Frank Banham, odlično je pronašao Harlana Pratta, koji neometan na drugoj vratnici pogađa za 2:1. već u sljedećem napadu stopostotnu je priliku imao strijelac Brine, no nije pogodio.

Drugu su trećinu otvorili Tomislav Zanoški, izglednom prilikom, te Robert Kristan dobrom intervencijom, no Balazs Ladanyi pronašao je u 25. minuti dovoljno prostora u obrani Medveščaka te matirao domaćeg čuvara mreže za 2:2.

Olimpija - Innsbruck 6:3

U unaprijed odigranoj utakmici 15. kola Olimpija je na svom terenu pobijedila Innsbruck 6:3. Strijelci za Ljubljančane su bili Ž. Pance, D'Alvise, McBride, DeVergilio, Verlič i Freeman, dok su za Austrijance pogađali Nodl, Insana i Fox.

Preživjeli su potom hokejaši Martyja Raymonda i isključenje Dustina Jeffreyja, a pridošlica iz Pittsburgh Penguinsa "iskupila" se tijekom dvominutne kazne za braniča Kennyja Macaulayja. Jeffrey i Naglić odigrali su protunapad s igračem manje u kojemu član NHL momčadi asistira za Naglića i 3:2, dok je Nathan Perković imao sjajnu priliku dodatno povisiti vodstvo.

Na ulazu u treću dionicu Medveščak je imao čak dva igrača više, što je ekspresno iskoristio Greentree za 4:2, snažnim prizemnim udarcem.

Međutim, Alba Volan nije odustala.

Već u 44. minuti brzu i učinkovitu akciju odigrali su Ladanyi, Sofron i strijelac Marton Vas, koji Kristanu nije ostavio previše šanse, a pri kraju susreta Mađari su uspjeli pritisnuti Medveščak pred vrata slovenskog čuvara mreže.

Ipak, na ulasku u posljednju minutu pobjegao im je Buck, koji nije realizirao protunapad, ali zato je priču zaključio Dario Kostović, koji je 42 sekunde prije kraja sa svoje polovice poslao pak u praznu mrežu.

Ovom je pobjedom Medveščak izbio na treće mjesto poretka. Zaostaje za Villachom i Vienna Capitalsima, a bodovno je poravnat s KAC-om.

• Obrisan korisnik24.10.2012. u 00:16
    ajde da je i Kostovic zabio mucilo ga je to sto jos nije zabio gol !!! naglic -jeffrey-greentree zastrasujuca navala !!! Zig Zag !!!
  • shunqino24.10.2012. u 00:07
    opet moram ispravljati...treći gol nije zabio Naglić, nego je Jeffreyev udarac golman skrenuo u svoju mrežu, a gol se pripisuje Jeffrey-u. Naglić taj pak nije niti dotaknuo
    shunqino
  • Obrisan korisnik24.10.2012. u 00:02
    Pobjedi se ne gleda u zube ali prva dva gola smo popušili bez obrane, sam igrač na 3 metra od golmana, to nam se ne bi smjelo događati. Ali bar je PP proradio i zabili smo 5 komada, sad barem bod iz Linza i onda domaća serija. Zig Zag¨!
  • Obrisan korisnik23.10.2012. u 22:49
    Odlicna atmosfera na utakmici, napokon se u prodaji pojavio i tamni pan;-) dal je to poveznica?;-) sve je veceras funkcioniralo, powerplay s igracem vise, s dva igraca vise, pa i s igracem manje i slag na kraju empty net kostovica:-))