Vodeni sportovi

Jug uvjerljiv u Splitu, Primorje u Zagrebu

Lovro Štrbinić • srijeda, 24.10.2012.

Četvrtfinale Hrvatskog vaterpolskog kupa spojilo je POŠK i dubrovački Jug, odnosno Medveščak i Primorje. Favoriti su obje utakmice opravdali očekivanja i uvjerljivo izborili polufinale ovog natjecanja.

U četvrtfinalnim susretima vaterpolskog Kupa Hrvatske splitski POŠK i zagrebački Medveščak upisali su domaće poraze. Sasvim zasluženo pobjede i plasman u polufinale pripali su favoriziranim Dubrovčanima i Riječanima.

U Splitu je gostovao Jug i već u prvoj četvrtini pokazali klasu više s četiri postignuta i nijednim primljenim pogotkom. Do poluvremena je bilo već 9:2, a nakon isteka posljednje četvrtine na semaforu je pisalo 4:18.

Pobjeda gostiju bila bi možda i uvjerljivija da vratar POŠK-a Duje Jelovina nije bio toliko raspoložen. U samo tri četvrtine provedene u bazenu zaustavio je 14 udaraca protivničkih igrača.

U drugom četvrtfinalu uvjerljivi su bili vaterpolisti Primorja, koji nisu ostavili previše izgleda Medveščaku. Na poluvremenu je bilo 2:8, a na kraju 5:15 u korist gostiju iz Rijeke.

Na toj utakmici među igračima Primorja najviše se istaknuo Xavier Garcia s pet postignutih golova. Na drugoj strani je domaćine s dva pogotka predvodio Hrvoje Brlečić.