Vodeni sportovi

Vaterpolisti Mladosti u Crnici izborili plasman na završni turnir Kupa

Ivana Jurica, Tea Lokas • četvrtak, 25.10.2012.

Četiri dana nakon što su u Zagrebu odigrali međusoban susret u Jadranskoj ligi, vaterpolisti Šibenika i Medveščaka ponovno su se susreli u četvrtfinalu Kupa Hrvatske, ovog puta u Crnici. I ovog puta Žapci su stigli do pobjede protiv oslabljenih domaćina, slavili su rezultatom 11:4 što im je donijelo i plasman na završni turnir Kupa. Za domaćine puno veći problem od poraza je činjenica da su zbog ozljede čini se, na neko vrijeme, ostali bez jednog od rijetkih seniora u momčadi - Andrije Vlahovića.

Šibenik – Mladost 4:11 (1:0, 1:3, 0:4, 2:4)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 200

Šibenik: Sučić (11 obrana), Erak, Rončević, Belamarić 2, Petković, Bašić, Vlahović 1, Bulat, Seferović, Perkov, Nimac, Španja 1, Šparada, Perić. Trener: Denis Šupe.

Mladost: Pavić (10 obrana), Radu 1, I. Milaković, I. Živković 2, Martinić 1, D. Živković 1, Gagulić 2, K. Milaković, Milković, Divković, Vukičević 1, Bukić 1, Marcelić, Miloš 2. Trener: Vjekoslav Kobeščak.

Igrač više: Šibenik 2/10, Mladost 2/7

Peterci: Šibenik -, Mladost -

Suci: Nenad Periš i Davor Šimičić (oba Split)

Domaćini su, nakon poraza u regionalnoj ligi od Mladosti, s 19:5, u novi međusoban susret ušli bez dvojice igrača. Bruno Sabioni odrađivao je drugu utakmicu kazne zbog isključenja na utakmici protiv Medveščaka, dok je Antonio Sentić ozlijeđen, tako da su momčad činila samo dvojica seniora (Španja, Vlahović).

Odmah od starta utakmice postavili su Šibenčani zonu na što Mladost nije imala odgovora. Redali su gosti udarce, ali uz nekoliko stativa, ali i sjajnog Sučića na golu (šest obrana u prvih osam minuta) do pogotka nisu uspjeli doći. S druge strane, domaćin je jednom zatresao Pavićevu mrežu, uspjelo je to povratniku u momčad nakon ozljede Domagoju Belamariću.

Ozljeda Andrije Vlahovića

Pred kraj utakmice, nakon što je dobio udarac u bazenu, iz igre je izašao domaći igrač Andrija Vlahović. Prve informacije govore da mu je slomljen nos, a odmah nakon utakmice Vlahović se uputio u šibensku bolnicu na pregled. Pokažu li se prve informacije točnima, Šibenik bi, nažalost, na neko vrijeme mogao ostati bez jednog od svojih najboljih igrača, a Vlahoviću bi vrlo upitan postao i nastup za B reprezentaciju Hrvatske u prijateljskom susretu protiv Francuske 03. studenog.

Odmah na startu druge četvrtine Duje Živković izjednačava rezultat, golovima mu se priključuju Ante Vukičević i Ivan Živković i gosti vode s 3:1. Gotovo na samom kraju četvrtine sjajan udarac Vlahovića smanjio je vodstvo gostiju na samo jedan gol (3:2). Zanimljivo, domaći vratar Sučić već je do poluvremena imao devet obrana, a niti jedna momčad nisu uspjela zabiti gol s igračem više.

S 4:0 Mladost je dobila treću četvrtinu. U strijelce su se upisivali Martinić, Radu, Miloš i I. Živković. Upravo je Živkovićev gol na samom kraju četvrtine zapravo biti i prvi iskorišteni igrač više gostujuće momčadi.

Gagulić pogađa za 8:2 na početku četvrte četvrtine. Kako je kod domaćina kopnila snaga, tako su gosti povećavali svoju prednost. Tek u zadnjoj dionici igre, iz osmog pokušaja, domaćini dolaze do prvog gola s igračem više, strijelac je bio Belamarić. Gagulić i Bukić postižu nova dva gola za goste, za 3:10. Španja koristi igrača više za još jedan domaći gol, a konačnih 11:4, također s igračem više, postavlja Miloš.

Kod domaćina dva je gola postigao Belamarić, dok su kod gostiju to isto napravila trojica igrača: I. Živković, Gagulić i Miloš.

Jadran najteže izborio polufinale

Najneizvjesniji susret četvrtfinala vaterpolskog Kupa Hrvatske odigrao se u Splitu, na malom bazenu u Poljudu, gdje su se gradski rivali Mornar i Jadran "čupali" za polufinale s Jugom u Zagrebu. Iz lavovske bitke kao pobjednik je izišao Jadran, slavivši minimalnim rezultatom od 11:10.

S po 12 obrana istaknula su se u tom susretu obojica vratara, Anić i Kačić, dok se od preostalih vaterpolista s najviše pogodaka može izdvojiti Matutinović iz redova Mornara.

Mornar BS – Jadran 10:11 (3:3, 2:2, 3:4, 2:2)

Split, Mali bazen u Poljudu
Kup Hrvatske, četvrtfinale

Mornar BS: Anić (12 obrana), Burić 2, Marinić-Kragić, Ćorušić, Kalebić, Lozina, Jerković 2, Bujas, Čagalj, Antonijević 1, Marelja 1, Matutinović 3, Ban 1, Ćalić.

Jadran: Kačić (12 obrana), Jaić 1, Gluhaić 1, Saratlija, Žanetić 2, Bezić 2, Santini, Milardović, Visković 2, Rabadan 2, Banovac, Peričić 1, Vlaić, Tonković.

Igrač više: Mornar BS 6/13, Jadran 3/6
Peterci: Mornar BS 1/2, Jadran 1/1
Suci: Miroslav Vlašić i Zoran Tomić (Zagreb)