DHB-Pokal: Rhein-Neckar Löwen slavio u Gummersbachu, Zrniću tri isključenja i crveni karton

Igor Šestak • četvrtak, 25.10.2012.

S 12 utakmica odigranih u srijedu diljem Njemačke okončano je treće kolo DHB-Pokala. Među 16 najboljih momčadi suvereno su prošli Kiel i Flensburg, a Rhein-Neckar Löwen se morao malo više pomučiti protiv Gummersbacha. Uzbudljivo je bilo u Göppingenu, gdje je Magdeburg slavio nakon produžetaka, te u dvoboju Lemga i Hannovera koji je otišao na stranu gostiju. Razočaranje svojim navijačima donijeli su igrači Grosswallstadta, Wetzlara i Neuhausena porazima od drugoligaša.

Rhein-Neckar Löwen, trenutno vodeći klub Bundeslige, svoj je put do osmine finala DHB-Pokala morao tražiti na gostovanju kod Gummersbacha. Po snazi klubova bio je to jedan od jačih duela trećeg kola, ali Löwen je ipak svoj posao odradio bez većih problema stvorivši veliku prednost već u prvom poluvremenu.

Već u prvih pet minuta Lavovi su stvorili prednost od 5:2, a onda serijom 6:0 pobjegli na visokih devet golova prednosti u 16. minuti. Tada se Gummersbach donekle trgnuo, u jednom trenutku smanjio zaostatak na pet golova, a na odmor se otišlo s rezultatom 10:16. Domaćini su u nastavku još nekoliko puta došli na pet golova zaostatka, ali tu granicu nijednom nisu uspjeli prijeći. Löwen je sigurno održavao svoje vodstvo i zasluženo slavio s 32:25.

Prvo ime Löwena bio je Gensheimer s devet golova, šest je zabio Ekdahl du Rietz, a pet Myrhol. Gummersbach je u porazu predvodio Mahe sa sedam golova, a jedan manje je zabio Lützelberger. Vedran Zrnić zabio je tri gola, ali i zaradio tri isključenja pa mu je u 57. minuti pokazan crveni karton. Goran Šprem zabio je jedan pogodak.

Kiel i Flensburg u svojim su utakmicama zabili preko 40 golova i lakoćom preskočili svoje prepreke u ovoj fazi natjecanja. Kiel je gostovao kod Leipziga, 16. momčadi 2. Bundeslige, te slavio s visokih 43:27 predvođen Sigurdssonom, strijelcem osam golova. Po šest su dodali Vujin i Sprenger. Flensburg je za protivnika imao Ferndorf, 18. momčad 2. Bundeslige, a u iduće kolo prošao je rezultatom 42:31. Prvo ime Flensburga u ovoj utakmici bio je Machulla s deset golova, dok je sedam zabio Glandorf. Bila je to 100. utakmica Ljubomira Vranješa na klupi Flensburga.

Još tri utakmice donijele su međusobne okršaje bundesligaških momčadi. Vrlo uzbudljivo i efikasno bilo je u Göppingenu, gdje je istoimeni domaćin u produžetku s 37:35 poražen od Magdeburga. U zadnjim sekundama regularnog dijela utakmice Göppingen se spasio poraza pogotkom Schuberta za 33:33, ali u produžetku je ipak pokleknuo. U prvih pet minuta nastavka momčadi su zabile po dva pogotka, a onda je Göppingen u drugih pet minuta ostao bez gola, dok su za Magdeburg poentirali Jurecki i Rojewski. Prvi strijelac Magdeburga bio je Kneer s osam golova, a sedam je zabio Weber. Kod Göppingena se s devet golova istaknuo Momir Rnić.

Minden je i drugi put ove sezone pobijedio Essen. Nakon pobjede u prvenstvu rezultatom 30:26, u kupu je slavio s 27:23. Domaćini ove utakmice odvojili su se na kraju prvog i početku drugog poluvremena i mirno priveli utakmicu kraju. Po pet golova za pobjedničku momčad zabili su Svavarsson, Oechsler i Steinert.

Uz nevjerojatnih 13 golova iz igre Maita Patraila Hannover je s 33:31 slavio na gostovanju kod Lemga, koji je tako nastavio s prilično skromnim rezultatima u ovoj sezoni. Gosti su se odvojili još u prvom dijelu, a kasnije to vodstvo uspješno sačuvali iako je Lemgo nekoliko puta zaprijetio. Osim Patraila, u pobjedničkoj momčadi se sa šest golova istaknuo Olsen, dok je Lemgo s devet golova predvodio Zieker.

U dvobojima s niželigašima uspješni su bili Melsungen i Balingen. Melsungen je gostovao kod niželigaša Weinsberga i upisao izrazito uvjerljivu pobjedu s čak 20 golova razlike. Najviše golova za Melsungen zabio je Karipidis, njih osam. Balingen je imao nešto teži posao protiv drugoligaša Hüttenberga, ali je uspio pobijediti s 32:30, uz 11 golova Floriana Billeka.

U okršajima drugoligaša i prvoligaša, čast drugoligašima spasili su Eisenach, Bad Schwartau i Emsdetten. Eisenach je pobijedio Grosswallstadt s 27:20 uz osam golova Heinemanna i dodatno produbio krizu prvoligaške momčadi koja u prvenstvu za sada ima samo jedan bod. Neuhausen, momčad koja je prošlog tjedna izborila remi s HSV-om, u Kupu je poražena s 33:20 od Emsdettena, drugoplasirane momčadi druge lige. U redovima Emsdettena šest golova je zabio Ragnarsson.

Najveće iznenađenje dana je ispadanje Wetzlara od Bad Schwartaua, devete momčadi 2. Bundeslige, rezultatom 33:30. Wetzlar je trenutno peti na bundesligaškoj ljestvici, a za pobjedu mu nije bilo dovoljno ni šest golova Harmandića i Reichmanna. Bad Schwartau su predvodili Wagner sa sedam i Podpolinski sa šest golova.

U dvoboju drugoligaša Nordhorn-Lingen je s 31:30 bio bolji od Eintrachta iz Hildesheima, a do pobjede su ga vodili Wiese s devet i Verjans sa sedam golova.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507