1. Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 26.10.2012, 16:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 300
Suci: Marić (Daruvar), Fegeš (Nedelišče), Loparac (Sladojevci)

Maj Gašparac • petak, 26.10.2012.

Nogometaši Intera izborili su vrijednu pobjedu na gostovanju na Maksimiru kod Lokomotive. U početnih deset minuta domaći nogometaši uspjeli su doći do vodstva od 2:0, no gosti su uspjeli preokrenuti rezultat i vraćaju se u Zaprešić s tri boda.

Luka Hadžić
64'
13
Filip Šćrbec
77'
27
Borko Gorgiev
90'
Borimir Perković

Nogometaši Lokomotive nisu mogli zamisliti bolji početak susreta protiv Intera. Već u četvrtoj minuti Tomislav Barbarić se našao u dobroj poziciji nakon ubačaja s boka i smjestio loptu u gostujuću mrežu.

No, nije tu bio kraj uzbuđenjima u početnim minutama. Četiri minute kasnije loptu je izvan kaznenog prostora primio Andrej Kramarić i preciznim udarcem udvostručio vodstvo Lokosa.

Mreže na Makmsimiru mirovale su tek sljedećih deset minuta. Nakon 'boksanja' vratara Lokomotive Darijana Radelića Žarkova lopta je došla do Mislava Oršića, koji pogađa s više od 20 metara i smanjuje zaostatak svoje ekipe.

Nakon tog pogotka nije bilo velikih prilika s bilo koje strane pa je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 2:1. Tek je u 32. minuti udarac iz daljine uputio Tomislav Šarić, ali Žarkov zaustavlja njegov pokušaj.

U drugom poluvremenu prvi su zaprijetili Lokosi koji su pokušali uvećati svoje vodstvo preko Kramarića i Gorana Zakarića, ali nije bilo promjene rezultata. S druge strane je uzvratio Frano Mlinar, ali njegov pokušaj iz slobodnog udarca nije bio precizan.

No, rezultat se ponovno promijenio u 66. minuti. Ubačaj iz kuta izveo je Tomislav Šarić, nakon čega je glavom za izjednačenje pogodio bivši igrač Lokosa Mirko Kramarić.

Deset minuta kasnije gostujući nogometaši stigli su i do potpunog preokreta. Kramarić je postigao drugi pogodak na utakmici i doveo svoju momčad u vodstvo 15 minuta prije kraja.

Do kraja utakmice nogometaši Lokomotive 'pritisnuli' su goste i nastojali doći do izjednačujućeg zgoditka, no bezuspješno.

• Obrisan korisnik28.10.2012. u 16:43
    Inker je dobio dimenziju više od kad su došli Matko i Milardović. Dva iskusna igrača znače jako puno za ovako mladu momčad kakava je inkerova. Svaka čast i Perkoviću jer se odlično snalazi u jako teškim uvjetima. Nadam se da će se pobjedom protiv cibalije inker konačno odmaknuti 6 bodova od zone... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.10.2012. u 22:29