Prvi poraz Perasovićeve Valencije stigao u Madridu

Branimir Korać • subota, 27.10.2012.

Odigrana su prva tri susreta petog kola Lige Endese. Valencia je stigla do prvog ovosezonskog poraza i to kod Estudiantesa dok je Bilbao slavio u Valladolidu uz nezamjetan učinak Frana Pilepića...

Perasovićeva Valencia upisala je prvi ovosezonski poraz i to na teškom gostovanju u Madridu kod Estudiantesa. Očekivano neizvjesna utakmica rješavala se u posljednjim minutama gdje su domaćini imali više mirnoće.

Bio je to dobar dvoboj u kojem je Estudiantes imao laganu prednost, ali nikako nije mogao u potpunosti prelomiti utakmicu. Kada su Marković i Faverani na početku posljednje četvrtine uspjeli izjednačiti rezultat, ušlo se u vrlo neizvjesnih posljednjih sedam-osam minuta, a presudila je mirna ruka igrača Estudiantesa s linije slobodnih bacanja. U posljednjem napadu Valencia je imala priliku preko Faveranija doći do poravnanja i produžetka, ali njegov pokušaj za tricu nije bio uspješan.

U pobjedi 85:82 Estudiantes su predvodili Carl English s 22 poena i Kyle Kuric sa 17 poena i savršenih 6/6 iz igre. Kod Valencije Justin Doellman je ubacio 19 poena, a Vitor Faverani 15 uz pet skokova.

Gescrap Bilbao odnosi vrijednu gostujuću pobjedu iz Valladolida. Domaćin je na startu sezone iznenadio Barcelonu, ali nakon toga više pokazuje kako će se grčevito boriti za ostanak u elitnom španjolskom rangu, nego što igra kvalitetno. Momčad iz Bilbaa slavila je 76:70 uz dobru igru, posebice u prvom poluvremenu.

Konstantinos Vasileiadis je bio prvo ime susreta s 24 poena, a slijedio ga je Raul Lopez s 14 poena. Fran Pilepić je dobio tek četiri minute i ostao je bez poena (0/1 za dva, 0/1 za tri). Kod domaćina Uroš Tripković je bio na Vasileiadisovoj šuterskoj razini s također 24 poena dok je Nacho Martin dodao deset poena i sedam skokova.

S vrlo lošim igrama nastavlja Cajasol koji bi vrlo lako mogao ostati bez trenera. Od momčadi koja ima visoke ambicije, ulazak u doigravanje je definitivno jedan od glavnih ciljeva, uvjerljivi porazi su vrlo loš znak za Garciju Renesesa.

Novi je stigao kod Blusens Monbusa koji je slavio 82:61, a prednost tijekom susreta bila je i više od 30 poena razlike. Potpuno razbijeni gosti tek su u završnici kada je domaći trener izrotirao momčad, uspjeli smanjiti na konačnih minus 21.

Alberto Corbacho je s 20 poena bio najefikasniji kod domaćina dok je 11 poena i sedam asistencija upisao Andres Rodriguez. Kod slabih gostiju Tomas Satoransky je ubacio 12 poena, a Milenko Tepić 11 uz pet asistencija.