Ostali sportovi

Centrometal u pet setova svladao i Mladost Zagreb

Matej Milanović • ponedjeljak, 29.10.2012.

U četvrtom kolu hrvatskog prvenstva za odbojkaše u skupini 1 Centrometal je nadigrao Mladost Zagreb, koju je na vrhu ljestvice dostigla Mursa Osijek. U skupini 2 neporaženi su ostali Zadar i Daruvar, dok Split i Gornja Vežica ostaju na dnu bez osvojenog seta.

U četvrtom kolu odbojkaškog prvenstva Hrvatske u skupini 1 igrali su Centrometal i Mladost Zagreb. U utakmici kola gosti iz Zagreba su bili sigurni u prva dva seta koja su uzeli s 25:19 i 25:18 i pritom stalno bili u kontroli. Ipak, Centrometal nije izgubio nadu i s dvostrukih 25:21 odveo je utakmicu u peti set.

Odlučujuća dionica bila je puna preokreta i obje su momčadi imale barem dva poena prednosti. Ključni break domaći su napravili na 11:11, zaredavši dva uzastopna poena za 13:11. Mladost se iz toga nije vratila te je Centrometal zaključio susret na 15:12. Centrometalu je to treća pobjeda u tri susreta, ali ima samo šest bodova, jer su sve tri ostvarene u pet setova. S druge strane, Mladosti je ovo drugi poraz u četiri utakmice, ali je pritom skupila čak osam bodova.

Neporaženi u skupini 1 ostali su i igrači Murse Osijek, koji su svladali Sisak s 3:1, usprkos izgubljenom prvom setu. U posljednjoj utakmici skupine 1, u dvoboju začelja između Rijeke i Vukovara slavili su gosti s 3:0. Rijeka je ozbiljnije zaprijetila protivniku jedino u drugom setu, koji je završio 25:23. Odmarali su, pak, igrači Rovinja.

Iduće kolo skupine 1 bit će posebno zanimljivo. U Zagrebu će igrati dvije momčadi koje s osam bodova dijele vrh tabele, Mladost i Mursa Osijek. U Rovinju će domaćin igrati protiv Centrometala, u okršaju četvrte i treće momčadi na ljestvici. U preostalom susretu igrat će Sisak i Rijeka, dok će Vukovar odmarati.

U skupini dva najzanimljivije bilo je u Daruvaru, gdje su domaći nakon dva seta gubili 2:0 od Karlovca. Ipak, treći set je Daruvar dobio tijesno, 25:23, i potom nešto lakše uzeo preostale dvije dionice za konačnih 3:2. Daruvar tako ostaje neporažen, a bez poraza je i Zadar, koji je s 3.0, bez većih problema, odradio gostovanje u Splitu.

S druge strane, Split ostaje na nuli i s nula osvojenih setova. U istoj situaciji je i Gornja Vežica koja je s 3:0 izgubila kod Opatije. U posljednjem susretu kola Zagreb je bio uvjerljiv protiv Šibenika, također s 3:0. Na ljestvici vodi Zadar s 11, dok Daruvar ima bod manje. U idućem kolu te dvije momčadi će igrati međusobno za primat u skupini 2. Od ostalih susreta ističe se još okršaj Karlovca i Opatije, dok su Šibenik i Zagreb, po dosad prikazanom, favoriti protiv Splita, odnosno Gornje Vežice, koji još uvijek traže prve bodove.