1. Hrvatska nogometna liga, 14. kolo, 03.11.2012, 15:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 1.000
Suci: Fran Jović, Dario Vrabec, Andrija Olujić (svi Zagreb)
Inter-Zaprešić
0:0(0:0) Cibalia
Cibalia

Bez golova u Zaprešiću, Inter ostao tri boda ispred Vinkovčana

Iz Zaprešića:Igor Šestak • subota, 03.11.2012.

Prilično nesadržajnu utakmicu odigrali su u Zaprešiću Inter i Cibalia. Bila je to važna utakmica u borbi za poziciju iznad zone ispadanja, ali po teškom terenu momčadi nisu mnogo pokazale. U drugom poluvremenu igrači su dvaput pogodili okvir gola, ali mreže se nisu tresle. Ovim remijem Inter je zadržao tri boda prednosti pred Cibalijom.

Matija Matko
66'
17
Tomislav Haramustek
77'
27
Borko Gorgiev
90'+2'
Marko Terzić
80'
10
Tomislav Pavličić
83'
14
Tomislav Jonjić
90'
Željko Kopić

Domaći trener Borimir Perković nije mogao računati na ozlijeđene stopere Batura i Čosića, ali se u momčad vratio Matej Bagarić i stoperske pozicije popunio zajedno s Josipom Milardovićem. Zbog žutih kartona nisu mogli igrati Plazanić i Mlinar, a domaći strateg na teren je poslao trojicu napadača. Ante Budimir i Tomi Jurić bili su najistureniji, a iza njihovih leđa igrao je Mislav Oršić.

Cibalia je u Zaprešić stigla bez Tomislava Jurića i Marka Čulića, a Željko Kopić se odlučio za formaciju 4-3-3. Napad Su predvodili Petar Mišić i Petar Filipović, a na poziciji polušpice je igrao Mladen Bartolović.

Prvu opasnost na utakmici kreirao je Mišić u osmoj minuti, ali nakon dobrog prodora nije uspio uputiti udarac. Gosti iz Vinkovaca u prvih 20 minuta su bili bolja momčad, a u 13. minuti na vrata Santinija pokušao je pucati Filipović. Obrana Intera je uspjela blokirati taj udarac. Slična situacija ponovila se i u 20. minuti kada je Bartolović ubacio za Matoša, ali veznjak gostiju nije uspio pucati od dvojice domaćih braniča.

Slika 1 od 1.

Inter je uglavnom pokušavao ubačajima s bokova, ali pravi udarac na gostujuća vrata uputio je tek u 32. minuti kada je iz dobre pozicije neprecizan bio Mirko Kramarić, dvostruki strijelac u prošlom kolu.

U 36. i 37. minuti dvaput je pucao Bartolović. Prvi udarac obranio je Santini, a drugi je otišao visoko preko gola. Najbolju priliku prvog poluvremena imao je u 45. minuti Mišić. Domaća obrana je signalizirala zaleđe, a napadač Cibalije je izbio pred Santinija. Ipak, domaći vratar je dobro istrčao i skratio mu kut pa je lopta pogodila vanjski dio mreže.

Niti nastavak nije donio bolji nogomet. Gosti su u 55. minuti pogodili vratnicu kada je iz vrlo teške pozicije, gotovo iz kuta kaznenog prostora pucao Filipović.

Inter je oko 60. minute imao nekoliko obećavajućih napada, ali nijedan nije uspio završiti pravim udarcem na vrata Vinkovčana. Vinkovčani su zaprijetili nakon kornera u 63. minuti, ali još je jednu obranu je upisao Santini.

U 72. minuti dobrim je, ali zamalo nepreciznim udarcem zaprijetio Kramarić, a četiri minute kasnije zatresla se greda Matkovićevog kola. Šćrbec je izveo udarac iz kuta, najviši u skoku je bio Bagarić, ali lopta je odsjela na gredi.

Inter je u završnici bio bliže pobjedi. Pokušavali su Haramustek iz igre i Bagarić iz slobodnog udarca, ali dvoboj je ipak završio bez golova.

Takvim raspletom Inter je ostao tri boda ispred Cibalije i sačuvao devetu poziciju. u idućem kolu Inter će gostovati kod Osijeka, a Cibalia kod Istre u Puli.