Borna Rupnik • subota, 03.11.2012.

Robert Prosinečki, bivši pomoćnik Slavena Bilića u stručnom stožeru reprezentacije, u trećem je pokušaju stigao do prve pobjede na klupi turskog prvoligaša Kayserispora...

Nakon dva uvodna poraza, uključujući i prošlotjedni od vodećeg Galatasaraya, Robert Prosinečki napokon je dobio priliku proslaviti pobjedu u ulozi trenera Kayserispora.

Njegova je momčad u subotu igrala derbi začelja protiv Kardemir Karabukspora, kluba čije su boje svih 90 minuta branili vratar Vjekoslav Tomić te Anthony Šerić i bivši nogometaš Hajduka, Rumunj Florin Cernat.

Kayserispor je pobijedio uvjerljivim rezultatom 3:0, a već u devetoj minuti mrežu gostiju načeo je Yilmaz. Posao je dovršio dvostruki strijelac Bobo, pogocima u 67. i 87. minuti.

Prosinečki i njegovi igrači s ta su tri boda preskočili Kardemir Karabukspor na tablici i barem privremeno pobjegli iz opasne zone.