Siscia 38:24(16:14) Bjelin Spačva Vinkovci
Bjelin Spačva Vinkovci

Siscia odličnim drugim poluvremenom lako svladala Spačvu

Iz Siska:Branimir Korać • subota, 03.11.2012.

U susretu devetog kola Premijer lige rukometaša Siscia je lakoćom na svom parketu svladala vinkovačku Spačvu s 38:24. Domaćin je u drugom poluvremenu zaigrao nešto ozbiljnije i to je bilo dovoljno da razbije otpor skromnih gostiju...

Siscia - Spačva 38:24 (16:14)

Premijer liga, deveto kolo

Sisak, SD Brezovica, gledatelja: 300

Suci: Ivica Glavinić (Metković), Mile Veraja (Metković)

Siscia: Luka Bumbak (15 obrana), Danijel Palaić (3 obrane) - Mario Tomić 5, Dario Žarković, Tomislav Balić, Nikola Raič 2, Tihomir Baltić 5(1), Josip Crnić 6, Tomislav Nuić 5(1), Janko Kević 2, Petar Čutura 4(1), Filip Nikić 3, Marko Kobetić 6.
Trener: Josip Ražić.

Spačva: Damir Klarić (1 obrana), Mario Dobrinkić-Parić (7 obrana), Antonio Rimac - Luka Stojnović, Anđelo Barić, Ilija Vrdoljak, Bojan Mirilo 2, Karlo Oroz 11(6), Goran Đuričin 2, Marko Mišić, Marko Didić 1, Luka Sušac, Marko Džijan, Ivan Raljević 3, Ivan Kordi 5, Zlatan Tomašević.
Trener: Josip Mečić.

Isključenja: Siscia 12 minuta (Tomić 2+2, Balić 2+2, Raič, Kević), Spačva 8 minuta (Oroz, Đuričin, Didić, Tomašević)

Sedmerci: Siscia 3/5, Spačva 6/6

Deveto kolo Premijer lige rukometaša Sisciji je u goste dovelo Spačvu. Novak u društvu premijerligaša nije se dobro proveo u sisačkoj dvorani Brezovica, visoko je poražen, a izuzev dobrih realizatorskih sposobnosti Karla Oroza, nije ništa pokazao.

Siscia je u utakmicu ušla oslabljena neigranjem Tibora Jurjevića i Matije Bilušića, međutim niti skraćena rotacija ju nije zaustavila. Prevelika individualna i momčadska razlika u kvaliteti i bilo je još od samog početka susreta jasno da će utakmica otići na stranu domaćina.

Neočekivano dugo su Siščani lomili otpor Spačve i za to su najviše sami krivi. U prvom dijelu su napravili previše pogrešaka, pomogli su gostima da ostanu u igri, ali kada je malo pojačan angažman u drugom dijelu, vrlo brzo je sve riješeno.

Krenulo je očekivano, Siscia je odmah preuzela vodstvo u svoje ruke i na polovici prvog poluvremena stigla je do četiri gola prednosti (8:4). Međutim tada dolazi do laganog opuštanja, domaćin veže nekoliko nepotrebnih pogrešaka i Spačva hvata priključak. Pogotkom vrlo efikasnog Oroza u 21. minuti, unatoč dva igrača manje u tom trenutku na parketu, Spačva smanjuje na 10:9, slijedi novo odvajanje domaćina i povratak Vinkovčana.

Na odmor se odlazi s vodstvom Siscije 16:14, a u drugi dio utakmice Siščani ulaze puno čvršće i koncentriranije. Potpuno se razbranio odlični Luka Bumbak, obrana je funkcionirala jako dobro i Siscia je odmah prelomila utakmicu. Deset minuta je domaćinu trebalo da pobjegne na plus sedam i u nastavku susreta mirnom igrom održava visoku prednost.U dva navrata Siscia je potpuno nadtrčala goste zabivši u dva navrata za minutu po tri gola.

Završilo je 38:24, a da nije bilo opuštenijeg odrađivanja posla u prvom poluvremenu, prednost bi bila i dosta veća. Spačva se predstavila u skromnom izdanju i ukoliko se nešto ne promijeni u nastavku sezone, očekuje ju grčevita borba za ostanak.

Prvo ime susreta bio je domaći vratar Luka Bumbak koji je obranio čak 15 lopti za 45 minuta provedenih na parketu. Što se tiče šuterskog dijela, Josip Crnić i Marko Kobetić su zabili po šest golova s tim da je Crnić svih šest golova zabio u drugom poluvremenu. Kod gostiju Mario Dobrinkić-Parić je skupio sedam obrana, a Karlo Oroz čak 11 golova.