Primera División, 10. kolo, 03.11.2012, 20:00 h
Real Madrid
Real Madrid 4:0 Zaragoza
Zaragoza

Ante Dubravac • subota, 03.11.2012.

U sklopu desetog kola španjolskog nogometnog prvenstva nogometaši Real Madrida su na svom Santiago Bernabeu dočekali Real Zaragozu. Pitanje pobjednika domaćini su riješili s dva brza pogotka polovicom prvoga dijela.

Real Madrid - Real Zaragoza 4:0 (2:0)

Madrid, Stadion - Santiago Bernabeu
Sudac: Javier Estrada
Strijelci: Higuain 23', Di Maria 25', Essien 90', Modrić 90+2'

Real Madrid: Casillas, Arbeloa (od 82. Fernandez), Pepe, Ramos, Albiol, Essien, Modrić, Özil, Di Maria (od 73. Callejon), Ronaldo i Higuain (od 69. Benzema).

Real Zaragoza: Roberto, Sapunaru, Loovens, Gonzalez, Minero, Jose Mari (od 87. Romaric), Movilla, Montanes, Apono, Rodriguez (od 74. Alamo) i Postiga (od 79. Aranda).

Nakon uvjerljivog slavlja na gostovanju kod Mallorce rezultatom 5:0 te sigurne pobjede u kupu Kralja protiv Alcoyonoa nogometaši Josea Mourinha su protiv Real Zaragoze tražili nastavak serije dobrih rezultata.

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić započeo je susret od prve minute zauzevši poziciju u sredini terena u paru s Michaelom Essienom. Uvodne minute susreta protekle su u izuzetno laganom ritmu, a početni pritisak domaćina potpuno je izostao.

U 14. minuti Di Maria je pronašao Ronalda čiji pokušaj glavom odlazi pokraj vratnice. Da i gosti znaju zaprijetiti pokazao je Helder Postiga u 20. minuti kada je nakon nespretne reakcije domaće obrane izbio ispred Casillasa, ali rezultatske promijene nije bilo.

Ipak, tri minute kasnije domaćini su poveli. Modrić je izveo korner s desne strane, u skoku je najviši Albiol čiji udarac brani Roberto, ali lopta dolazi do Higuaina koji iz blizine zabija za 1:0. Gotovo u prvom idućem napadu Real je udvostručio vodstvo. Sve je sam napravio Di Maria koji iz drugog pokušaja savladava gostujućeg čuvara mreže za sigurnu prednost Kraljevskog kluba.

Blizu trećeg pogotka bio je Real samo dvije minute kasnije, ali udarac Cristiana Ronalda prolazi pokraj lijeve vratnice nemoćnog Roberta. Do kraja prvoga poluvremena igra se uglavnom odvijala na sredini terena s dosta pogrešaka na obje strane pa se na odmor otišlo s vodstvom Real Madrida od 2:0.

U nastavak susreta oba su trenera ušla s istim igračkim kadrom koji je i započeo utakmicu, a prvu priliku su imali gosti u 58. minuti kada je Casillas uz dosta muke u korner odbio odličan udarac Montanesa s ruba šesnaesterca.

Nekoliko minuta kasnije nakon povratne lopte koju je uputio Ronaldo, zaprijetio je i Modrić, ali nije bilo potrebe za reakcijom gostujućeg vratara. U 64. minuti iz daljine je pokušao Jose Mari međutim njegov udarac je zaustavila vratnica.

Unatoč tome što je Mourinho s uvođenjem Benzeme i Callejona pokušao malo probuditi svoju momčad Real do pred kraj susreta nije stvorio ozbiljniju opasnost, a onda prvo Ronaldo pogađa vratnicu iz slobodnog udarca da bi u 90. minuti na 3:0 povisio Essien koji je rutinski završio brzu kontru domaćina.

I kada u svi očekivali posljednji sučev zvižduk jedna lopta se odbila na rub šesnaesterca, na nju je natrčao Modrić i lijepim udarcem pogodio donji desni kut vratara Roberta za konačnih 4:0.

U idućem kolu Real Madrid gostuje kod Levantea dok će Real Zaragoza bodove tražiti na svom stadionu protiv Deportiva.