Valencia produbila krizu Cajasola i ostala među vodećima

Branimir Korać • subota, 03.11.2012.

Prva tri susreta šestog kola Lige Endese donijela su dvije pobjede gostima. Joventut i Valencia su odnijeli pobjede s nekada puno neugodnijih gostovanja kod Fuenlabrade i Cajasola dok je čast domaćina spasio Valladolid...

Košarkaši Joventuta u gostima su stigli do nove pobjede svladavši Fuenlabradu 82:80. Fuenlabrada u dosadašnjem dijelu sezone ima tek jednu pobjedu i očajnički je tražila slavlje protiv Joventuta, ali nije uspjela doći do njega.

Gosti su u prve tri četvrtine stvorili visoku prednost, na početku posljednje četvrtine vodili su i plus 12, ali domaćin se uspio vratiti te poravnati na 73:73. Kada su trebali u potpunosti preuzeti kontrolu nad rezultatom, igrači Fuenlabrade su počeli griješiti i gosti su ponovno stvorili visoku prednost i nisu u završnici pokleknuli.

Najbolji u sastavu Joventuta bili su Corey Fisher s 22 poena te Albert Oliver s 13 poena. Kod domaćina James Feldeine je ubacio 21 poen i dodao šest asistencija dok je Sergio Sanchez ubacio 13 poena.

Valladolid je odličnim nastupom u posljednjoj četvrtini stigao do pobjede protiv Estudiantesa. Madridska momčad je odlično otvorila sezonu, u pet kola imala je tek jedan poraz, međutim novi nije uspjela spriječiti kod Valladolida.

Domaćin je odradio odličan napadački posao u zadnjih deset minuta, ubacio čak 32 poena i preokrenuo zaostatak u kojem se nalazio uoči završnice. Othello Hunter s 19 poena i 12 skokova vukao je domaćina dok je isti broj poena dodao i Nacho Martin. Kod gostiju German Gabriel je ubacio 20 poena uz osam skokova, a Kyle Kuric i Tariq Kirksay su dodali po 13 poena.

Velimir Perasović sa svojom Valencijom je putovao na gostovanje u Sevillu. Na jednoj strani je bila odlična momčad koja je jako dobro krenula u sezonu, a na drugoj ona koja bilježi katastrofalan start daleko od očekivanja.

Na kraju je slavila Valencia kojoj je to peta ovosezonska pobjeda, a Cajasolu već peti poraz. Kao i već ranije viđeni susreti Cajasola, bio je to još jedan dvoboj u kojem je momčad Garcie Renesesa upala u krizu iz koje se nije mogla izvući sve dok protivnik nije stvorio visoku prednost. Valencia je ovdje slavila 82:73, u finišu je Cajasol uspio smanjiti na 73:71, ali bliže od toga nije išlo i Perasovićeva momčad je podigla intenzitet obrane, ponovno se odvojila te riješila pitanje pobjednika.

Justin Doellman je odigrao još jednu dobru utakmicu i ubacio je 16 poena uz osam skokova, a Vitor Faverani je dodao 15 poena i deset skokova. Kod domaćina John Holland je zabio 24 koša i uhvatio šest skokova, a Tomaš Satoransky je zabio 16 poena i dodao pet asistencija.