Barcelona pala u derbiju u Vitoriji, Real i dalje stopostotan

Branimir Korać • nedjelja, 04.11.2012.

Niti nakon šestog kola Lige Endese košarkaši Reala nisu zaustavljeni. I dalje nižu pobjede što se ne može reći i za Barcelonu koja je upisala i treći poraz, ovaj put na gostovanju kod Caje Laboral...

Bilbao obranio domaći teren protiv Repešine Unicaje

Bizkaia Bilbao ugostila je Unicaju u jednom od susreta kola. Bila je to ujedno i najduža utakmica sezone zbog prekida koji je potrajao punih 30 minuta. Njega je skrivio Lamont Hamilton koji se prilikom zakucavanja podignuo na obruču i konstrukcija nije izdržala. Zamjena ploče je potrajala relativno kratko i moglo se nastaviti s igranjem.

Sve se to događalo šest minuta prije kraja druge četvrtine kod vodstva Bilbaa 28:26. Nakon pauze domaćin se vratio u puno boljem izdanju i u završnici poluvremena stigao do vodstva. Odmah po izlasku na parket, Bilbao radi seriju 12:2 koja rješava pitanje pobjednika.

U drugom poluvremenu Bilbao je potpuno kontrolirao utakmicu i imao i 20 poena prednosti kada je vodio 73:53. Završilo je 82:65, glatkom pobjedom momčadi Fotisa Katsikarisa.

Najbolji kod Bilbaa bili su Lamont Hamilton s 19 poena i sedam skokova te Konstantinos Vasileiadis sa 16 poena. Fran Pilepić dobio je tek 53 sekunde i za to vrijeme nije mogao ništa učiniti. Kod Unicaje Marcus Williams je ubacio 14 poena, a Kruno Simon 12 (3/9 iz igre) uz po dva skoka, asistencije i ukradene lopte. Luka Žorić je dodao devet poena (4/5 iz igre) uz tri skoka.

Real niti nakon šest kola ne zna za poraz

Madridski Real nastavlja s odličnim igrama u prvenstvu. Upisao je i šestu pobjedu u isto toliko susreta, a ovaj put je nastradala Murcia koja je na svom parketu poražena 79:64.

Nije to bio posebno težak izazov za igrače Pabla Lasa. Madriđani su dominirali od prve minute, odmah su pokazali da su kvalitetniji protivnik i već na poluvremenu su imali visokih 20 poena prednosti.

Završilo je s plus 15 za Real, a prednost je tijekom susreta bila gotovo i dvostruko viša. Gostima nije smetao niti loš šut za tri poena koji je bio na 25 posto (5/20), kompenzirali su to vrlo dobrim skokom i općenito kvalitetnijom igrom.

Posebno su se istaknuli Felipe Reyes s 12 poena i pet skokova te Sergio Llull s 11 poena i pet skokova. Dontaye Draper je igrao točno deset minuta bez pokušaja iz igre uz dva poena s linije slobodnih bacanja. U domaćem sastavu Kim Tillie je ubacio 14 poena uz devet skokova, a Marcus Lewis je dodao deset poena.

Barcelona bez odgovora protiv raspoložene Caje Laboral

Derbi kola odigran je u Vitoriji gdje je Caja Laboral ugostila momčad Barcelone. Nakon euroligaške blamaže u dvoboju protiv Efesa, Caja je pod svaku cijenu tražila pobjedu protiv Barcelone i uspjela je do nje doći.

Od samog početka susreta domaćin je igrao bolje i bio u prednosti. Dugo je Barcelona tražila raspoloženu petorku, izuzev Navarra i Lorbeka nije bilo igrača koji bi iskočio i pomogao svojoj momčadi da uhvati Caju. Na poluvremenu je domaćin vodio s devet poena razlike, a većih promjena nije bilo niti u drugom dijelu.

Caja Laboral je lakoćom kontrolirala rezultat i nije ponovila pogrešku iz susreta protiv Efesa kada je ispustila visoku prednost s odmora. Završilo je 80:69 nakon čega je Barcelona pala tek na desetu poziciju na ljestvici uz 50-postotni omjer.

Caju su do pobjede vodili San Emeterio i Lampe s po 15 poena, Oleson s 12 te Cabezas s deset poena i šest skokova. Kod Barcelone Lorbek je ubacio 17 poena, Navarro 14, a Ante Tomić deset (5/8 iz igre) uz četiri skoka.

Lagun Aro u produžetku do prve pobjede

U dvoboju momčadi koje do ovog kola još nisu imale pobjedu, Lagun Aro je u gostima u produžetku svladao Manresu 89:88. U dramatičnom susretu Manresa je propustila priliku kada je tri minute prije kraja regularnog dijela imala osam poena prednosti. Lagun Aro se uspio vratiti, čak je i preko Doblasa proslavio pobjedu u posljednjoj sekundi, ali njegov koš je poništen jer je postignut ipak nakon isteka vremena. Otišlo se u produžetak gdje je susret odlučila nesportska pogreška Javija Rodrigueza nakon čega je Lagun Aro pobjegao na nedostižnih 86:79. Domaćin je u završnici tek smanjio visoki zaostatak.

Kod pobjednika su najbolji bili Rihards Kuksiks s 18 poena i Guille Rubio sa 16 poena i deset skokova. Kod Manrese Charles Ramsdell je ubacio 24 poena, Troy DeVries 16, a Rodriguez devet poena, ali i deset asistencija i osam skokova.

Rutinsku pobjedu upisala je Zaragoza na svom parketu protiv Blusensa. Momčad Damjana Rudeža slavila je 76:58 uz Rudežovih 17 minuta na parketu za vrijeme kojih je ubacio sedam poena (2/3 iz igre). U pobjedi Zaragoze najbolji su bili Michael Roll sa 16 poena i Henk Norel s 14 poena. Kod Blusensa Levon Kendall je ubacio 21 poen uz šest skokova, a Andres Rodriguez je dodao deset poena.

Na prvu prvoligašku pobjedu još malo će pričekati košarkaši Canariasa koji su poraženi na svom parketu od Gran Canarije 76:71. U ovu pobjedu Spencer Nelson je ugradio 19 poena i sedam skokova, a Jon Scheyer 14 poena. Kod Canariasa Levi Rost je upisao 14 poena i sedam skokova, a Ricardo Guillen 11 poena.

• Obrisan korisnik05.11.2012. u 09:41
    zašto pilepić dobija minutažu na kapaljku?! pa u pripremnim tekmama je imao lijepu minutažu i izvrstan učinak! što bi treneru?