1. HRL (Ž): Sesvete i Zelina u istom ritmu nastavile nizati pobjede

Ivan Dominik • nedjelja, 04.11.2012.

Rukometni vikend bio je vrlo uzbudljiv i u ženskom rukometu, naravno diljem Lijepe naše. Odigrano je svih pet planiranih utakmica desetog kola 1. HRL za žene, nakon kojeg velikih iznenađenja na vrhu tablice nije bilo. Sesvete i Zelina ostale su prva i druga ekipa lige, Umag je slavio protiv Dalmatinke u gostima, dok su kod kuće izuzev pobjede Zeline i poraza Zameta od Sesvećanki, slavile i rukometašice iz Osijeka, odnosno Koke...

Zamet - Sesvete Agroproteinka 25:27 (14:14)

Najveći derbi kola bila je utakmica između vodećih djevojki iz Sesveta i Zameta, koji se igrao u Rijeci. Vrlo izjednačenu utakmicu ipak su dobile gošće iz Sesveta koje su nakon izjednačenog prvog poluvremena od 14:14 prelomile susret u nastavku te stigle do male, ali vrijedne pobjede od dva gola razlike. Bilo je 27:25 za Sesvete Agroproteinku, kojom su njene igračice zadržale vodstvo u ligi ispred Zeline.

Najbolje strijelkinje u pobjedničkom sastavu bile su Lana Franković s devet golova, ali uz čak 16 potrošenih lopti, potom Tea Jakara, koja je dodala četiri zgoditka, dok je 12 obrana imala Marija Karaula. Kod domaćina je najefikasnija bila Ivana Vuković sa šest pogodaka, dok je vratarka Nikolina Račić skinula 11 udaraca gošćama.

Koka - Ivanić 27:22 (13:9)

Šestoplasirana ekipa lige, koja je ravno na sredini prvenstvenog poretka, Koka, bila je uvjerljiva protiv "fenjeraša" Ivanića. Već na poluvremenu su domaće djevojke vodile 13:9, a tu su prednost samo pretvorile u konačan trijumf od 27:22, ostavivši tako posljednji Ivanić bez šansi. Kontroliranom je utakmicom Koka stigla do pobjede od vitalnog značaja, dok je Ivanić upisao deveti uzastopni poraz u ligi.

Pojedinke koje su se u susretu najviše istaknule bile su Simona Hajduk, domaća golmanica koja je obranila 11 lopti za Koku, odnosno trećinu svih udaraca gostujuće ekipe. Snježana Horvat i Suzana Furjan zabile su najviše golova za Koku, točnije njih sedam, dok je kod poraženih najbolja bila Martina Ćorković s izvrsnih deset zgoditaka. Pratila ju je vratarka Inga Presker obranivši čak 16 lopti igračicama Koke.

Zelina - Trešnjevka 30:22 (15:9)

Za treću domaću pobjedu od ukupno pet subotnjih utakmica pobrinula se Zelina, koje je kod kuće deklasirala vrlo dobru Trešnjevku s osam golova razlike, čime su gošće ostale bez šansi. Zelina je veliku prednost od "plus šest" s poluvremena pretvorila u pobjedu od 30:22, zabivši jedan broj golova u oba dijela, njih 15.

Do pobjede su je vodile Ivana Petković i Mia Stipić, svaka s po šest zgoditaka, dok je četiri uz stopostotan učinak dodala i Iva Ercegovac. Na golu je briljirala Antonia Jukić s 11 obrana od ukupnih 14 svoje ekipe. Za poražene gostujuće djevojke najviše se istaknula Josipa Tomić s pet golova, koja je i jedina bila vrijedna spomena s obzirom na lošu partiju svojih vratarki i neefikasnost svojih suigračica.

Osijek - Split 2010 29:25 (14:13)

Četiri gola bila su dovoljna razlika za laganu pobjedu Osječanki na domaćem terenu protiv nejakih gošći iz Splita. Prvo je poluvrijeme još bilo relativno neizvjesno te je završilo prednošću domaćih djevojaka od 14:13, međutim, nastavak je pripao domaćoj ekipi, koja je u drugih pola sata, i to već u prvom dijelu drugog poluvremena, slomila Split 2010.

Završilo je tako pobjedom Osijeka od 29:25 za koju su najzaslužnije bile Ana Bojić, Anita Miškić i Jelena Franić, dok je na drugoj strani najzaslužnija za mali poraz Splićanki bila osmerostruka strijelkinja, Irina Džeko.

Dalmatinka - Umag 26:27 (12:16)

Najdramatičnija, najneizvjesnija i najnapetija utakmica desetog kola 1. HRL za žene odigrana je u dvorani Dalmatinke, u kojoj je gostujući Umag upisao drugu gostujuću pobjedu ovog kola. Djevojke sa samog zapada Hrvatske slavile su uz dosta poteškoća, iako su gotovo cijelo vrijeme vodile, protiv inferiornijih protivnica, koje su kapitulirale već u prvom dijelu da bi se kasnije vraćale. Vodstvo Umaga od 16:12 na odmoru manifestiralo se u zasluženu pobjedu Umažanki od 27:26.

Umag je do pobjede odvela Jelena Vidović s deset pogodaka, dok je Selena Milošević dodala šest, uz naravno sjajnu gostujuću vratarku Andreu Pavić, koja je imala 12 obrana. Najbolja kod poraženih domaćih djevojaka iz Dalmatinke bila je vratarka Andrijana Vlatka Jelčić s 18 obrana, a najefikasnijom se pokazala Valentina Blažević s devet zgoditaka, dok je mrežu gošći dva puta manje tresla Anđela Marinović.

• Obrisan korisnik05.11.2012. u 06:56
    Za poražene gostujuće djevojke najviše se istaknula Josipa Tomić s pet golova, koja je i jedina bila vrijedna spomena s obzirom na lošu partiju svojih vratarki i neefikasnost svojih suigračica.