Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina D, 4. kolo, 06.11.2012, 20:45 h, Santiago Bernabéu, Madrid
Suci: Cüneyt Çakır, Bahattin Duran, Tarik Ongun (svi Turska)

Ante Zovko • utorak, 06.11.2012.

Borussia Dortmund zadržala je vodstvo u skupini D Lige prvaka odigravši 2:2 u Madridu protiv Reala koji je gotovo 90 minuta bio u njemačkom šahu. Zbog istog rezultata u Manchesteru u skupini ostaje praktički status quo.

Jose Callejon
46'
5
Michael Essien
46'
8
Kaka
77'
Sven Bender
74'
14
Ivan Perišić
80'
7
Moritz Leitner
90'+1'
Jürgen Klopp

Obje momčadi zadržale su svoje pozicije s obzirom na identičan ishod utakmice Manchester City - Ajax. Time će sigurno biti zadovoljnija Borussia koja se sjajno držala na Santiago Bernabeuu i dvaput vodila. U 89. minuti Mesut Özil zabio je iz slobodnog udarca za 2:2 i donio kakvu-takvu utjehu španjolskom prvaku.

Njemački se prvak ravnopravno držao protiv favoriziranih Španjolaca sjajno stojeći na terenu. Mourinhovi igrači teško su dolazili do prilika u posljednjoj trećini terena. A u svojoj polovici nisu bili uvjerljivi.

Pepe u 28. minuti promašuje loptu glavom, a ona prolazi Arbeloi iza leđa. Španjolski reprezentativac ne uspijeva zadržati Reusa koji sjajnim volejem pogađa gornji kut slabo postavljenog Casillas koji nije ni bio najbolje postavljen. Real se vraća u 34. kad je Ramos odlično ubacio s lijevog krila, a Pepe glavom zakucao.

Ritam je bio snažan, igra nije bila isprekidana zbog dobrog kriterija suca Cakira koji je bio dosta tolerantan. U takvoj situaciji Nijemci šokiraju domaće u posljednjoj akciji poluvremena kada Götze utrčava i fino prebacuje nemoćnog Casillasa čija je obrana opet bila prespora u reakciji.

Vidjevši da se Modrić i Higuain ne mogu nametnuti, Mourinho ih je ostavio u svlačionici na poluvremenu uvevši Essiena i Callejona. Mladi Španjolac zabio je odmah po ulasku u igru prošuljavši se iza "zaspale" njemačke obrane, ali je uz priličnu zadršku pokazano zaleđe.

Iako su ga Nijemci dobro ukrotili, Cristiano Ronaldo pogađa stativu u 79. minuti. Weidenfeller izvlači fantastičnu obranu poslije Kakina proigravanja.

Borussia, za koju je Ivan Perišić igrao od 80. mniute, nije izdržala. Portugalcu je Özil prisvojio slobodni udarac i pokazalo se to najboljom mogućom odlukom. Njemački veznjak s nekih 25 metara iskosa pogađa sami donji kut i ostavlja vratara bez šanse da to uhvati.