MAXtv Prva liga, 15. kolo, 10.11.2012, 15:00 h, stadion Aldo Drosina, Pula, gledatelja: 2000
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Tomislav Petrović (Valpovo), Hrvoje Barišić (Osijek)

Josip Piršljin • subota, 10.11.2012.

Pamićeva Istra uspjela je nakon dužeg vremena pobijediti na svom terenu. U Puli je gostovala Cibalia koja je primila tri pogotka i ostala u opasnoj zoni. Istaknuo se novi igrač zeleno-žutih Adnan Aganović s dva pogotka i asistencijom.

Ivan Koledić
71'
8
Jakov Puljić
78'
16
Niko Tokić
83'
Željko Kopić

Istri i Cibaliji međusobni dvoboj bio je vrlo važan. Vinkovčani su željeli pobjeći iz zone ispadanja, dok su Puljani imali želju odvojiti se od njih na sedam bodova i mirnije privesti polusezonu kraju. Igor Pamić je uoči utakmice ostao bez Ahmada Sharbinija koji će raskinuti ugovor s klubom, no dobar nastup imao je drugi napadač Adnan Aganović.

Nebesko-plavi su na stadion Aldo Drosina došli bez kartoniranih Muženjaka i Župarića i s nizom od četiri utakmice bez pobjede. Željko Kopić je imao namjeru osvojiti barem bod u Puli kako bi lakše dočekao ogled sa Splitom i potom s izravnim konkurentima za ostanak Zadrom i Zagrebom.

Zeleno-žuti su puno bolje ušli u utakmicu i odmah na početku pokazali da namjeravaju uzeti sva tri boda. Već u drugoj minuti u sjajnoj se prilici našao povratnik na teren Sandi Križman, no najbolji strijelac Istre 1961 nije uspio postići rani pogodak.

Pred otprilike 1500 gledatelja u Puli Istra je uspostavila dominaciju i bila napadački orijentirana. Bolju igru domaći je sastav okrunio u 34. minuti kada je Goran Roce postigao vodeći pogodak. Aganović je lijepo prošao po desnoj strani i ubacio u sredinu šesnaesterca gdje se našao Roce i glavom pospremio loptu u mrežu.

Deset minuta kasnije Pamićevi igrači su uspjeli povisiti svoju prednost. Roce je još jednom bio u dobroj poziciji i pucao je prema vratima Vinkovčana, a lopta se odbila do Aganovića koji mirno pogađa za 2:0. S tim se rezultatom otišlo na predah.

Igra Istre je ipak pala u nastavku susreta. Pamić je igrače postavio nešto defenzivnije, no bilo je nekoliko prilika za Puljane. Križman i Milić su se mogli upisati u strijelce, no nedostajalo je preciznosti. Cibalia je, pak, bila nekonkretna u pokušajima da ugrozi vrata Prskala.

Do kraja je Istra uspjela povećati svoju prednost. Nakon što je Križman dva puta izlazio sam na Matkovića, u izglednim situacijama nalazili su se i Jugović i Alen Pamić. Ipak, treći gol djelo je Aganovića koji je svojim drugim pogotkom riješio sve dileme. Pred kraj susreta drugi žuti karton u redovima gostiju zaradio je Jonjić.