Kvarner preko Alkara stigao do pete prvenstvene pobjede

Mišo Gulić • subota, 10.11.2012.

Košarkaši Kvarnera su do svoje pete pobjede došli nakon sjajnih 25 minuta igre kada su Sinjane iza sebe ostavili 33 "koraka", a opuštanje u samoj završnici gosti su kaznili i tako stigli do "pristojnog" poraza.

Kvarner 2010 - Alkar (27:11, 20:10, 14:15, 8:19)

Rijeka, Dvorana Dinko Lukarić

Suci: Jovović (Velika Gorica), Prpić (Zagreb) i Hadžić (Pula)

Kvarner: Stipčić 4, Veljačić 3, Kučan, Radić 13, Surina 8, Juričić 2, Cinac 5, Škifić 14, Boban 6, Krivec 11, Širko 3, Jelenić.

Alkar: Jugo 7, Bilić 4, M. Modrić 7, S. Modrić 1, Matić 12, Boban 2, Gaurina 2, Šipić, Ivišić, Ćurković 7, Župić 6, Kanaet 7.

Skokovi: Kvarner 2010 37 (14), Alkar 17 (4)

Osobne pogreške: Kvarner 2010 24, Alkar 21

Alkaru je nakon dobrog dijela susreta prijetila prava katastrofa, gubili su Sinjani u jednom trenutku i 33 razlike, no potom su se "zbrojili" i zahvaljujući nonšalanciji domaće momčadi ublažili poraz, sada već treći u nizu. No, kada dva najbolja šutera kod Alkara, Gaurina i S. Modrić, zabiju ukupno tri koša, onda je jasno da su gosti još dobro i prošli u Rijeci.

Gotovo nepogrešivo domaći su otvorili susret, sve što su uputili prema košu Alkara pronašlo je svoj cilj, a jedini koji je u tom periodu "funkcionirao" kod gostiju bio je Matić, što je dakako bilo nedovoljno za bilo kakav konkretniji otpor. Čak devet izgubljenih lopti u prvoj četvrtini domaći na krilima raspoloženih Surine, Kriveca i Škifića nisu propustili kazniti, zbog čega su prvi period igre zaključili s plusom od 16 koševa viška (27:11).

Gdje su stali u prvoj, košarkaši Kvarnera nastavili su u drugoj četvrtini. Sinjani su i dalje "bezglavo" napadali, odlično je funkcionirala agresivna obrana domaćih, a polaganjem Škifića u 15. minuti, semafor je pokazivao ogromnih 19 koševa viška u korist domaćih (34:15). No, pokazalo se, nije to bio kraj Alkarovim patnjama prije odlaska na odmor. Naime, minutu i pol prije predaha Sinjani su bili na minus 23 (42:19), a nakon što im je tricu u posljednjim trenutcima zabio i Boban, na odmor su odnijeli "polarnih" minus 26 (47:21).

"Bušenje" sinjske momčadi nastavilo se po istom receptu i u nastavku, spuštanje lopte pod koš za agilnu unutarnju liniju te dobar skok doslovno su uništavali goste, a prednost je brzo prešla i 30 koševa razlike, sve do najvećih plus 33 (61:28). Od tog trenutka na terenu je postojala samo jedna momčad, začudo, ona gostujuća.

Do kraja utakmice košarkaši Alkara koriste opuštanje domaćina i serijom 25-3 dolaze do "pristojnih" minus 11 (64:53), a pogođena je u međuvremenu prva i jedina trica. Iako realno nije bilo mogućnosti napraviti preokret, Sinjani su bili u misiji da izgube sa što je manje razlike, u čemu su i uspjeli, jer, u odnosu na viđeno iz većeg dijela susreta, konačnih minus 14 (69:55) svakako se može tretirati dobrim ostvarenjem.

Prvo ime kod pobjedničke momčadi bio je Škifić s 14 koševa, jedan manje zabio je bivši igrač Alkara Radić, a 11 je dodao i Krivec. Jedini koji je zaslužio prolaznu ocjenu kod Alkara bio je Matić s ubačenih 12 koševa.

• Obrisan korisnik12.11.2012. u 13:46
    kvarner gazi, bravo rječani! već vidim da će ove sezone liga za prvaka biti jaaako dobra! zagreb, kvarner, ĐĐ, jolly....to su 4 kluba koji imaju sasvim solidne ekipe i doma će biti nezgodni svima.
  • Obrisan korisnik11.11.2012. u 12:30
    Bravo Kvarner samo nastavite tako dalje s pobjedama !!! inace, vidim da autor teksta nije stavio kako je u nastavku utakmice kod plus 33 na terenu do kraja igrala rezervna postava sa najmladim igracima, prva petorka je ostala na klupi...