Ross i Petković predvodili Jolly do treće domaće pobjede

S Baldekina:Ivana Jurica • subota, 10.11.2012.

I treću pobjedu na domaćem parketu u ovoj sezoni upisali su košarkaši Jollyja Jadranske banke Šibenik. Ovog puta pao je Zabok, rezultatom 84:70. Prvih 15 minuta vodstvo je bilo na strani gostiju, a Ross je tada domaćine povukao u preokret. Kad mu se u zadnjoj četvrtini priključio i Petković povratka za goste više nije bilo.

Jolly JBŠ – Zabok 84:70 (21:27, 27:13, 12:16, 24:14)

Šibenik, dvorana na Baldekinu, gledatelja 250

Suci: Legović, Sušanj, Terlević – svi Rijeka

Jolly Jadranska banka: Petković 19, Čakarun 11, Katura 5, L. Vlaić 4, Vrlika 2, Ross 25, Bubalo 10, Gabrić, Gulam, Baljkas, Mihaljević, Butorac 8. Trener: Hrvoje Vlašić.

Zabok: Kuga, Pešut 6, Anzulović 12, Lež 21, Bundović 6, A. Vlaić 4, Črnjević, Marić 10, Mustapić 3, Tuden, Diminić 8. Trener: Dragutin Črnjević.

Momčad iz Zaboka bolje ulazi u susret, otvaraju ga vodstvom od 6:0. Ross tada pogađa tricu, a razigrani Lež počinje puniti domaći koš. Njegovim sedmim košem gosti su došli do vodstva od 11:5. Prednost gostujuće momčadi u osmoj je minuti iznosila i sedam koševa (21:14), a nerješiva enigma za domaćine bio je Lež koji je u prvoj četvrtini, u manje od deset minuta koliko je proveo na parketu, postigao 16 koševa.

Rezultatom 21:27 ušlo se u drugu četvrtinu. I nakon što su domaćini napravili seriju 8:0, u 16. minuti došli su do prvog vodstva (33:31). Sjajan je u tom periodu igre bio domaći Amerikanac kojeg gosti nikako nisu uspijevali zaustaviti. Prednost domaćina počela je rasti, uz koševe Rossa, tricu je ubacio i Butorac, pa je na semaforu na poluvremenu svjetlilo 48:40.

Odmah na startu drugog poluvremena gosti postavljaju zonu, a Jollyju je trebalo malo vremena da se na to prilagodi. Četiri uzastopna koša Anzulovića Zabok su vratila na -3 (53:50), ali Katura i Čakarun ponovno su svojoj momčadi donijeli nešto veću prednost. Devet je koševa u toj četvrtini za goste postigao Anzulović, za 60:56 uoči deset posljednjih minuta utakmice.

Diminić smanjuje na 60:58 na startu četvrte četvrtine. I onda domaći rade odlučujuću seriju, od čak 16:0, započeo ju je Čakarun, nastavio Petković s 12 poena u nizu (od čega dvije trice), a završio Luka Vlaić, za 76:58. Tu je i definitivno riješeno pitanje pobjednika, do kraja utakmice gosti nisu uspjeli ugroziti pobjedu domaćina.

Uz standardno odličnog Rossa (25 koševa), sjajan je u zadnjoj četvrtini utakmice bio Petković (19 koševa). Kod gostiju najefikasniji je s 21 košem bio Lež.