Valladolid iznenadio u Badaloni uz sjajnu večer Uroša Tripkovića

Branimir Korać • nedjelja, 11.11.2012.

Prva dva susreta sedmog kola Lige Endese donijela su dosta uzbuđenja, a pobjede su na kraju odnijeli gosti. Valladolid je u produžetku slavio kod Joventuta dok je Murcia bila uspješna kod Blusensa...

Valladolid je još jednom potvrdio kako mu je ugodno igrati na području Barcelone. Nakon što su na startu sezone šokirali u Blau Grani Barcelonu, košarkaši Joventuta su također otišli njezinim stopama i ubilježili poraz u produžetku.

Joventut ima razloga žaliti za ovim susretom. Manje od tri minute prije kraja imao je velikih 73:62, činilo se da je pobjednik poznat, ali tricaška serija Uroša Tripkovića i Alhajija Mohammeda dovela je goste na 73:73. Uslijedila je trica Ehambea nakon čega ponovno uzvraća Tripković za 76:76 što je bio i rezultat nakon 40 minuta igre.

Otišlo se u produžetak gdje je ponovno briljirao Tripković koji serijom 5:0 odvaja Valladolid na 85:80, na to se vežu i poeni Cizauskasa i O'Learyja za nedostižnih 89:81. Završilo je pobjedom gostiju 89:84, a prvo ime susreta bio je Tripković s 27 poena (5/7 trica), Ian O'Leary je dodao 11 poena i 11 skokova, a Nacho Martin deset skokova. Kod Joventuta Moses Ehambe je ubacio 18 poena, a Tony Gaffney 16 uz devet skokova.

Murcia je slavila na gostovanju kod Blusens Monbusa 73:69 u susretu u kojem je pobjeda mogla biti i uvjerljivija, međutim gosti su si u završnici zakomplicirali situaciju.

Murcia je odlično otvorila utakmicu i nakon vrlo dobrih prvih 20 minuta vodila je s visokih 44:25. Međutim, u drugom poluvremenu Blusens se probudio i susret je dobio potpuno drugačiji tijek.

Prednost gostiju se sve više topila da bi 100 sekundi prije kraja susreta Blusens ubačajima Corbacha s linije slobodnih bacanja poravnao na 66:66. Međutim nakon što su cijelim tijekom susreta hvatali zaostatak, domaćini su ostali bez goriva kada su ga uhvatili i Murcia ponovno dolazi do prednosti. U samoj završnici kod vodstva gostiju 71:69 Jasen promašuje oba bacanja i daje priliku Blusensu, no Rodriguez gubi loptu, a Franch s linije slobodnih bacanja završava priču.

Pobjednički sastav su predvodili Joe Ragland s 13 poena i pet asistencija te Josep Franch i Jose Angel Antel s po 11 poena. Kod Blusensa Alberto Corbacho je ubacio 18 poena, a Oriol Junyent 14 uz pet skokova.