1. HNL - juniori: Nakon Hajduka Dinamovi klinci "potopili" i Rijeku

Ivan Dominik • subota, 17.11.2012.

U nadoknadi devetog kola 1. HNL za kadete i juniore sastale su se omladinske škole Rijeke i Dinama na Kantridi. Utakmicama kadeta i juniora te dvije vrlo dobre ekipe i nogometne škole, deveto je kolo i zaključeno, no, nažalost po domaćine, obje su utakmice otišle na stranu sjajnih zagrebačkih klinaca...

Napokon je zaključeno i deveto kolo 1. HNL za juniore, nakon što je prvenstvo već stiglo do 14. kola koje će biti odigrano narednog vikenda. Za kompletiranje kola ostala je samo jedna utakmica koja se morala odigrati - utakmica Dinama i Rijeke, dvije ponajbolje ekipe juniorske Prve lige.

Svojevrsni je derbi kola otišao je na stranu Modrih iz Zagreba velikim preokretom na Kantridi. Nakon što je Rijeka povela pogotkom Bagadura već u sedmoj minuti, Dinamo je izjednačio preko Luke Leke, koji je poentirao za rezultat poluvremena, 1:1. U nastavku je preokret dovršio sjajni mladi Osječanin, Dino Špehar, koji je svojim pogotkom postavio konačan ishod utakmice, odnosno pobjedu Plavih od 2:1.

Kod Riječana je još nakon Špeharova pogotka iz 53. minute isključen i igrač Jurica, koji je zaradio dva žuta kartona. Stoga je vrlo rano u susretu Rijeka ostala i s desetoricom na travnjaku svog stadiona pa se zbog veće koncentracije na obranu nije uspjela vratiti u utakmicu. To je najbolje iskoristio Dinamo lakoćom sačuvavši stečenu prednost za novu pobjedu i odnošenje bodova s Kvarnera.

Dinamovi su kadeti, pak, još uvijek u fenomenalnoj formi. Oni su pobjedom u devetom kolu upisali svoju 12. uzastopnu pobjedu u svom prvenstvu u isto toliko utakmica te su još uvijek neporaženi u ovoj ligaškoj sezoni. Kadeti Rijeke ostali su kod kuće bez ikakvih šansi te su deklasirani rezultatom 7:1, kojim su Dinamovci samo dodatno podigli svoju gol-razliku u prvenstvu kadeta, koja sada iznosi nevjerojatnih 51:6 (!).

Za pobjedu Modrih nad Bijelima najzaslužniji je bio dvostruki strijelac Murić, dok su u ekipi Joze Bandića zabijali još i Brodić, Džijan, Stolnik, Mamić i Hodžić. Počasni pogodak za Riječane zabio je Jović pri vodstvu Dinama 4:0, no Riječanima ništa nije moglo pomoći u srazu s dominantnim i zasad s maksimalnih 36 bodova vodećim mladim nogometašima zagrebačkog kluba.