1. Hrvatska nogometna liga, 16. kolo, 17.11.2012, 19:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 8.000
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Premužaj (Varaždin), Kezele (Rijeka)
Hajduk
Hajduk
0:0(0:0) Lokomotiva
Lokomotiva

S Poljuda:Bernard Jurišić • subota, 17.11.2012.

Hajduk i Lokomotiva odigrali su lošu utakmicu u kojoj nije bilo ni pogodaka, ni pobjednika. Hajduk je propustio pobjedom protiv zagrebačke momčadi učvrstiti drugo mjesto, a jedinu pravu prigodu na utakmici Splićani su imali u devetoj minuti...

Hajduk je u zadnje vrijeme imao puno problema s Lokomotivom, pa su se i ovog puta Splićani pripremili na dobro uigranu i spremljenu zagrebačku momčad. Nešto manje od 10.000 gledatelja došlo je pozdraviti Hajdukovu seriju pobjeda i nadalo se njezinom produženju.

Vukovar, Škabrnja, generali

Utakmica je, kao i sve ostale u ovom kolu, započeta minutom šutnje u znak sjećanja na tragedije Vukovara i Škabrnje u Domovinskom ratu. Velikim pljeskom pozdravljeni su i generali Ante Gotovina i Mladen Markač, a na sjevernoj tribini navijači Hajduka razvili su na stotine hrvatskeih zastava. Koreografijom crvenih, bijelih i plavih papira iscrtali se veliki hrvatski stijeg, uz poruku: "Domovina lije slatke suze sreće, u krilo majke vratili se sinovi, slobodu im nitko oduzeti neće".

Već u devetoj minuti dogodila se najbolja prigoda prvog poluvremena. Andrijašević je s desnog krila pronašao usamljenog Sušića na pet metara, ovaj puca glavom, no vratar Lokomotive Picak sjajno reagira.

Hajduk je nakon toga držao posjed lopte, ali nisu uspijevali proći kroz zgusnutu sredinu Lokomotive, koja je zatvorila sve prilaze svojim vratima. Još se Splićanima dogodila i ozljeda Ivana Vukovića, koji je već u 22. minuti napustio travnjak uz dojam da se radi o težoj ozljedi.

Lokomotiva je stidljivo gledala prema naprijed, tek je Zakarić jednom fino prošao i pucao s ruba kaznenog prostora, a uzvratio je Caktaš iz skraćenog kornera. Na poluvrijeme se otišlo bez pogodaka.

Drugo poluvrijeme aktivnije je otvorila Lokomotiva. Kramarić je dvaput opasno prijetio, jednom je preletjelo gredu, drugi put je Blažević odbio njegov prizemni udarac u korner. Hajduk nije imao pravu ideju, tek je jednom zaprijetio preko Cakaša, no lopta je sve teže dolazila pred kazneni prostor gostiju.

S druge strane Kramarić je u nekoliko navrata "zagrijavao" Blaževića, no mrežama večeras nije bilo suđeno da se tresu. Lokomotiva se tako još jednom pokazala kao iznimno neugodan protivnik za Splićane, koji već dugo čekaju na trijumf protiv "malog Dinama".