Borna Rupnik • nedjelja, 18.11.2012.

Portugalski nogometni velikan Porto nije imao većih problema u šesnaestini finala domaćeg Kupa. Svladao je momčad Nacionala i tako se zagrijao za okršaj sa Zagrepčanima u Ligi prvaka...

Plasman nogometaša Porta u sljedeći krug natjecanja u Portugalskom kupu ipak nije došao pod znak pitanja, makar je domaćin imao nekoliko prilika za poravnanje. Sljedeći protivnik Dinama u Ligi prvaka svoju je prepreku, Nacional iz Madeire, pobijedio rezultatom 3:0.

Na pobjednički je kolosijek Porto usmjerio Lucho Gonzalez, strijelac i na Maksimiru, koji je za 1:0 protiv Nacionala zabio u 28. minuti.

Prednost je udvostručio Mangala sredinom drugog poluvremena, a "točku na i" stavio je Kleber u samoj završnici utakmice.

Identičnu je pobjedu na gostovanju kod momčadi Aguiar da Beira upisao i Maritimo, dok je Beira Mar prošla Farense nakon izvođenja jedanaesteraca. Benfica i Braga još su ranije osigurali svoje mjesto u osmini finala.