Borna Rupnik • nedjelja, 18.11.2012.

Nedjeljni program francuskog nogometnog prvenstva nije dobro završio po gostujuće momčadi, koje su ostale bez pogotka i bez osvojenog boda, uključujući i Marseille, koji je poražen u derbiju s Bordeauxom...

Nogometaši Lyona nova su vodeća momčad Ligue 1. Na prvo su se mjesto, nakon jučerašnjih rezultata, uspeli u nedjelju poslijepodne, pobjedom nad gostima iz Reimsa 3:0.

"Nula" je na semaforu stajala sve do samog kraja prvog poluvremena, kada je Reveillere ubacio, a gostujući branič Weber skrenuo loptu u vlastitu mrežu. U nastavku su pobjedu Lyona potvrdili Gomis, nakon pogođenog okvira gola, te Lopez, hladnokrvnom realizacijom nakon odličnog dodavanja Malbranquea. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije kandidirao za utakmicu.

Pobjedu Nice nad Toulouseom osigurao je Dario Cvitanić, jedini strijelac na susretu, a trenutak odluke zbio se u 60. minuti.

Na sam vrh mogao je u večernjem terminu izbiti Marseille, no Bordeaux nije bio gostoljubiv domaćin. Momčad s Velodromea nije bila posebno opasna, a do bodova su Žirondinci stigli zahvaljujući Yoannu Gouffranu, koji je u 52. minuti iz blizine pospremio ubačaj Benoita Tremoulinasa u mrežu za, pokazat će se, konačnih 1:0.

Gouffran je imao još jednu dobru priliku u nastavku, ali je pucao preko gola, a Marseille je naposljetku utakmicu završio s desetoricom. U samoj završnici isključen je Lucas Mendes zbog prekršaja na Ludovicu Obraniaku.

Bordeaux je tako izbio na drugo mjesto poretka, a Marseille pao na četvrto.