Caja Laboral ostala bez trenera nakon novog neočekivanog poraza

Branimir Korać • ponedjeljak, 19.11.2012.

Osmo kolo Lige Endese bilo je kobno po Duška Ivanovića. Potpuno demoralizirani igrači Caje Laboral poraženi su od Obradoira nakon čega je došlo do smjene trenera. S odličnim igrama nastavio je Real koji je i dalje bez poraza, a poraz je upisao Jasmin Repeša u derbiju protiv Estudiantesa...

Barcelona uz dosta muke do pobjede kod Fuenlabrade

Puno teže od očekivanja Barcelona je prošlo gostovanje kod Fuenlabrade. Domaćin je vrlo loše ušao u sezonu, međutim protiv Barcelone je pokazao kako bi mogao napredovati na ljestvici.

Xavi Pascual može biti zadovoljan početkom utakmice i reakcijom u završnih deset minuta. Barcelona je dobro krenula i brzo stvorila dvoznamenkastu prednost, međutim onda je stala.

Fuenlabrada je u drugom poluvremenu posve uhvatila renomirane goste i stigla do vodstva, ali Barcelonu je spasio Juan Carlos Navarro koji je prednjačio u seriji 12:0 koja je vratila prednost na stranu gostiju za miran završetak posla.

U na kraju rezultatski tijesnoj pobjedi 79:76 najbolji su bili Navarro, Mickeal i Lorbek s po 16 poena dok je Ante Tomić za 28 minuta ubacio sedam poena (3/8 iz igre) uz šest skokova. Kod Fuenlabrade Charles Garcia je ubacio 23 poena uz šest skokova, a Quino Colom 13 poena uz šest skokova.

Nakon novog poraza Caje Laboral, Ivanović ostao bez posla

"Momčad je loša i izgleda sve lošije. Igrači su u stanju visokog stresa, glave su pognute i ne vidimo drugo rješenje. Koliko je ova odluka bila pametna, vrijeme će pokazati, ali ovako više nije moglo", rekao je predsjednik Caje nakon šokantnog domaćeg poraza od Obradoira 77:68. Duško Ivanović više nije trener Caje Laboral, a za sve su krivi loši rezultati i prije svega neuvjerljive igre.

Protiv Obradoira je bilo očito kako je momčad potpuno izgubila na samopouzdanju, gosti su mimo svakih očekivanja pred više od deset tisuća gledatelja potpuno nadigrali Caju Laboral.

Počelo je dobro za domaćina koji je još solidno izgledao u prvih desetak minuta, ali nakon toga je sve pošlo krivo. Obradoiro je preokrenuo utakmicu na svoju stranu i vrlo brzo stigao do dvoznamenkaste prednosti te na kraju zasluženo slavio.

Predvodili su ga Salah Mejri s 21 poenom i šest skokova te Levon Kendall s 13 poena i pet skokova. Kod Caje je Andres Nocioni ubacio 21 poen (6/6 trica) dok je Maciej Lampe dodao 12 poena i devet skokova.

Unicaja poražena u derbiju kola

Derbi kola igran je u Malagi gdje je gostovao Estudiantes koji se pokazuje kao vrlo dobra momčad. Osjetio je to na svojoj koži i Jasmin Repeša nakon što su Studenti slavili 85:74.

Nije dobro krenulo za Unicaju od samog početka. Dosta loših prvih deset minuta dovelo je Unicaju u velik zaostatak uz čak 28 primljenih poena što je prilično ljutilo obrambenog perfekcionista Repešu.

Uspjela je Unicaja nakon toga polako se vratiti u utakmicu, uz dosta muke je uspjela doći do lagane prednosti, ali onda je opet ušla u krizu i Estudiantes u posljednjoj dionici ponovno igra puno bolje i odlazi do visoke pobjede.

German Gabriel je predvodio Estudiantes s 19 poena, a po 16 su dodali Jayson Granger i Kyle Kuric. Kod domaćina Txemi Urtasun je ubacio 15 poena, a Marcus Williams 11 uz osam skokova. Dobru utakmicu nisu odigrali Kruno Simon i Luka Žorić. Simon je za 26 minuta ubacio pet poena (2/3 za dva, 0/5 za tri) uz tri dodavanja, a Žorić je za 16 minuta ubacio šest poena (2/3 za dva).

Real rutinski protiv najslabije momčadi lige

Manresa je i dalje jedina momčad bez pobjede u Ligi Endesi. U osmom kolu je teško mogla računati na pobjedu, ugostila je dosad neporaženi Real i upisala poraz 97:84.

Real nije odigrao nezaboravnu utakmicu, međutim odigrao je koliko je bilo dovoljno za pobjedu. Kada su domaćini zaprijetili potpunim povratkom u utakmicu, igrači Pabla Lasa su malo pritisnuli gas i mirno završili posao.

Predvodili su ih Rudy Fernandez s 18 poena i Sergio Llull s 14 poena i šest asistencija. Dontaye Draper je za osam minuta ubacio tri poena (1/3 za dva) uz tri ukradene lopte. Kod domaćina Troy DeVries je ubacio 23 poena, a Charles Ramsdell 17 poena uz pet skokova.

Uvjerljivi Bilbao lakoćom do pobjede, Rudež odličan protiv lošeg Cajasola

Valladolid je u svojoj dvorani ugostio ove sezone slabi Lagun Aro koji je samo potvrdio kako ga do kraja očekuje teška borba za opstanak. Gosti su poraženi 76:61 u susretu u kojem su od samog početka bili u zaostatku koji je tijekom susreta rastao do konačnih plus 15. Istaknuli su se Alex Renfroe s 18 poena i devet asistencija te Othello Hunter s 18 poena i sedam skokova. Kod Lagun Ara Raulzinho Neto je ubacio 15 poena dok je Ibekwe Ekene ubacio devet poena uz osam skokova.

Gescrap Bilbao je imao lagan posao protiv Joventuta u susretu koji je bio riješen vrlo brzo, već u prvih 20 minuta. Katastrofalan ulazak gostiju u utakmicu bio je naplaćen vrlo brzo i Bilbao je odjurio do pobjede. Već početkom drugog poluvremena bilo je ogromnih 56:25 i bilo je samo pitanje s kolikom će prednosti Baski slaviti. Završilo je 80:62 nakon što je momčad iz Badalone uspjela malo ublažiti visok poraz. Kod Bilbaa su dobru utakmicu odigrali Roger Grimau koji je ubacio 18 poena uz šest skokova te Nikos Zisis koji je dodao 14 poena i pet asistencija. Fran Pilepić je za 18 minuta ubacio pet poena (1/2 za dva, 1/3 za tri). Kod gostiju Tony Gaffney je ubacio 14 poena uz osam skokova, a Corey Fisher 11 poena.

Murcia je odigrala jednu od boljih utakmica ove sezone, međutim bez obzira na to nije stigla do pobjede.Imala je nesreću da je morala igrati protiv dobre Gran Canarije koja je na krilima sjajnog Ryana Toolsona u produžetku bila bolja 99:97. Domaćin je imao priliku doći do pobjede u 40 minuta, vodio je 80:74 pa tri razlike u samom finišu, ali trica Toolsona je odvela meč u produžetak. Tamo su gosti uspjeli iskontrolirati utakmicu i ostaviti Murciju na jednoj pobjedi. Toolson je susret završio s 29 poena i pet asistencija dok je Eulius Baez dodao 21 poen i sedam skokova. Kod domaćina Marcus Lewis je ubacio 23 poena uz šest skokova, a David Barlow 19 poena uz osam skokova.

Perasovićeva Valencia je uz dosta muke slavila kod novaka u ligi CB Canariasa. Uporni domaćin držao je Valenciju u neizvjesnosti do posljednjih trenutaka. Presudila je serija Valencije 9:2 u posljednjim minutama susreta što joj je omogućilo bijeg na 72:64 i napokon stvaranje opipljivije prednosti. Rafa Martinez je predvodio Valenciju sa 17 poena, 13 poena i osam skokova dodao je Rodrigo San Miguel, Bojan Dubljević je dodao 11 poena i pet skokova, a Chris Quinn deset poena i sedam skokova. Kod poraženih Jakim Donaldson je ubacio 13 poena i uhvatio deset skokova, a Blagota Sekulić je dodao 11 poena.

Još jedna užasna utakmica je iza Cajasola. Momčad Aita Garcije Renesesa nastavlja prosipati ugled, a ovaj put je to učinila u Zaragozi. Domaćin ju je svladao s čak 86:55 u susretu u kojem gosti niti u jednom trenutku nisu bili dostojan protivnik. Prvo ime utakmice bio je hrvatski reprezentativac Damjan Rudež koji je za 24 minute ubacio 21 poen (3/4 za dva, 4/6 za tri) uz četiri skoka. Slijedio ga je Henk Norel s 12 poena i sedam skokova. Kod gostiju Tomaš Satoransky je ubacio 14 poena, a Robert Dozier 13 uz šest skokova.

• narada10819.11.2012. u 22:40
    o samoj kvaliteti igraca i duha kosarke u Endesi ligi govori cinjenica da na tekmi CB Canarias protiv Perasove Valencije u zadnjoj sekundi (kad je sve vec bilo rjeseno) igrac domace ekipe upali sut -ma bilo je skoro coast to coast -i pogada u kos Valencije.