Sesvete šokirane u Pločama, Zelina uvjerljivo zauzela vrh tablice

Jelena Bagarić • ponedjeljak, 19.11.2012.

U posljednjem kolu prije zimske stanke većinom su domaćini slavili pa su tako Sesvete iznenađujuće poražene kod Dalmatinke u Pločama, Osijek je bio bolji od Ivanića, Zelina je ponovo uvjerljivo savladala Samobor dok je jedinu gostujuću pobjedu ostvario Zamet protiv Koke a Split je remizirao s Trešnjevkom.

Koka - Zamet 26:27 (11:15)

Koka i Zamet su dva kluba koja su ove sezone najviše pomrsili račune vodećim ekipama prvenstva, a sad u izravnom dvoboju za dlaku su slavile Riječanke. Iako su kroz cijeli susret bile bolja ekipa na terenu, u 54. minuti im događa mali pad u igri koji rukometašice Koke iskorištavaju i dolaze do izjednačenja. No Brčić I Havić podižu ponovo na dva razlike i osiguravaju mirnu završnicu. U zadnjim sekundama Halili uspijeva postići pogodak i time smanjuje zaostatak.

Vrlo važnu ulogu u pobjedi Zameta odigrala je golmanica Nikolina Račić koja je "skinula" četrnaest protivničkih udaraca. U polju za igru istakle su se Havić i Bunić koje su postigle svaka po osam pogodaka. Kod varaždinskih Kokica najbolje su bile Tomašek sa šest te Furjan i Dežić sa po pet pogodaka.

Zamet se ovom pobjedom odvojio od Koke i zauzima peto mjesto na tablici.

Osijek - Ivanić 30:25 (15:15)

U vrlo izjednačenoj utakmici Osijek je tek u zadnjih deset minuta uspio slomiti otpor igračica Ivanića. Sve do 51. minute pobjednik se nije znao. No, očit pad u igri igračica Ivanića, koje u devet minuta postižu samo jedan pogodak, rezultirao je uvjerljivom pobjedom Osijeka. Treba spomenuti da je Ivanić u Gradski vrt doputovao bez čak tri standardne prvotimke koje su ozlijeđene. Činjenica je da su ponovo propustile jako dobru priliku za osvajanje novih bodova.

Ana Bojić standardno je bila nositelj igre u ekipi Osijeka. S postignutih jedanaest pogodaka bila je najučinkovitija igračica Osijeka. Pomagala joj je i Jelena Franić koja je u mrežu Ivanića ubacila osam lopti. U gostujućoj momčadi najviše se istakla Kristina Pasarić koja je mrežu Osječanki "probila" jedanaest puta.

Split 2010 - Trešnjevka 22:22 (15:11)

U utakmici u kojoj se činilo da će Split doći do novih bodova, dogodio se preokret u zadnjih desetak minuta. Igračice Vatromira Srhoja su kontrolirale utakmicu i kroz veći dio susreta imale uvjerljivo prednost nad gošćama iz Zagreba. No, nakon izjednačenja u 50. minuti, Split se više nije uspijevao rezultatski odvojiti. Do kraja se igralo gol za gol pa je tak na kraju utakmica završila podjelom bodova.

Obje golmanice imale su dobar učinak, Križanac je za Split obranila petnaest lopti dok je Golubić upisala jedanaest obrana za Trešnje. Igrački se u redovima Splita istakla Matea Šimičić s postignutih sedam pogodaka. Jelena Blažek bila je najuspješnija igračica Zelenih, vrata Osijeka pogodila je šest puta. Osvajanjem boda u ovoj utakmici Trešnjevka je ostala četvrta, a Split se izjednačio s Umagom.

Zelina - Fantasyland Samobor 32:26 (15:9)

U utakmici između Zeline i Samobora pobjednik niti u jednom trenutku nije dolazio u pitanje. Furiozno su krenule igračice Gorana Mrđena pa je tako semafor u 12. minuti pokazivao 6:1. Svoju kvalitetnu igru prikazivale su i kroz ostatak utakmice. Najveću prednost imale su u 42. minuti, pri rezultatu 25:16. Ipak, uspjele su Lavice konsolidirati svoje redove i barem malo ublažiti ovaj poraz.

Kod Zeline je ponovo raspoložena bila Petković s postignutih devet pogodaka. Pratile su ju i Stipić sa sedam te Džono sa šest pogodaka iz šest pokušaja. Na vratima je dobar otpor Samoborkama pružila Jukić koja je obranila dvanaest lopti. Iva Milanović Litre bila je nositelj igre Samobora u ovoj utakmici s postignutih osam pogodaka, a uz nju su još po pet pogodaka dodale Lovrić i Bošnjak.

Ovom pobjedom Zelina je pobjegla Sesvetama i Samoboru na već velikih pet bodova prednosti.

Dalmatinka - Sesvete Agroproteinka 31:30 (16:30)

Pravo malo iznenađenje priredile su igračice Dalmatinke. Na domaćem terenu savladale su drugoplasiranu ekipu iz Sesveta. Rukometašice Dalmatinke vodile su kroz cijeli susret, no umalo su to na samom kraju ispustile. U 57. minuti Petra Stopić postiže pogodak koji dovodi Sesvete u vodstvo, ali dvama pogocima Prusine i Kežić Dalmatinka prelazi u vodstvo koje je uspjela sačuvati do samoga kraja.

Maja Prusina s postignutih dvanaest pogodaka sigurno je prvo ime Dalmatinke u ovom susretu, no za njom nije zaostajala ni Valentina Blažević s postignutih devet pogodaka. Podršku su igračica Dalmatinke imale i u vratarki Andrijani Jelčić koja je sakupila trinaest obrana. U redovima Sesveta posebno valjda pohvaliti mladu Petru Stopić koja je postigla devet pogodaka iz devet pokušaja. Jednako toliko ali bez stopostotnog učinka postigla je i iskusna Gordana Pavlek.

Budući da nisu slavile u ovoj utakmici, Sesvete su propustile priliku da drže korak sa Zelinom koja im sad već bježi za povećih pet bodova. Dalmatinka ovom pobjedom traži svoj bijeg iz lige za ostanak, no ipak se i dalje nalazi u kritičnoj zoni.