Ostali sportovi

Mursa Osijek predvodi skupinu 1, Centrometal prvi put nije igrao pet setova

Matej Milanović • ponedjeljak, 19.11.2012.

Sedmo kolo prvenstva Hrvatske za odbojkaše donijelo je u prvoj skupini prvu utakmicu Centrometala koja nije završila u pet setova, a Mursa Osijek se pobjedom protiv Rijeke vratila na vrh ljestvice. U drugoj skupini Daruvar je kod Gornje Vežice upisao i sedmu pobjedu, iako teže od očekivanja.

Mursa Osijek vratila prvo mjesto, troje na 12 bodova

U sedmom kolu prve skupine najzanimljivije bilo je u susretu Siska i Rovinja. Gosti su s dva sigurna seta došli do 2:0, no potom su tijesno izgubili treći, 26:24, a zatim i četvrti, 25:22. U petom setu Rovinj je ipak uspio doći do 15:11 i pobjede, ali je zbog odlaska u peti set uzeo samo dva boda.

Ostale dvije utakmice riješene su u tri seta. Centrometal je slavio kod Vukovara, i time prvi put u sezoni odigrao utakmicu koja nije otišla u peti set, a Mursa Osijek je doma nadigrala Rijeku. U ovom kolu odmarala je zagrebačka Mladost.

Osječani su trobodom protiv Rijeke vratili vrh ljestvice, a iza njih Rovinj, Centrometal i Mladost imaju 12 bodova. Treba spomenuti da pritom Mladost ima samo tri pobjede, a ostale dvije momčadi čak pet pobjeda, ali uz više utakmica dobivenih u pet setova. U idućem kolu odmara Mursa, a najzanimljiviji susret trebao bi biti onaj između Mladosti i Rovinja. U ostale dvije utakmice Centrometal će ugostiti Rijeku, a Vukovar gostuje kod Siska.

Rezultati:
Vukovar - Centrometal 0:3 (17:25, 20:25, 19:25)
Sisak - Rovinj 2:3 (18:25, 13:25, 26:24, 25:22, 11:15)
Mursa Osijek -Rijeka 3:0 (25:18, 25:22, 25:20)
Mladost Zagreb slobodna

Poredak:
Mursa Osijek 14, Rovinj 12, Centrometal 12, Mladost Zagreb 12, Sisak 8, Vukovar 4, Rijeka 1

Daruvar nastavlja s pobjedama

U drugoj skupini Daruvar je kod Gornje Vežice upisao i sedmu pobjedu u sezoni, iako teže od očekivanog. Pretposljednja momčad skupine bila je solidna u svim setovima, a trećeg je uspjela čak i dobiti i time prisiliti goste na četvrti set, koji je završio s tijesnih 25:23 za Daruvar.

Najzanimljivija utakmica bila je, pak, ona između Šibenika i Karlovca. U izjednačenom okršaju dviju momčadi koje love četvrto mjesto u skupini, Karlovac je uzeo prvi set, a potom je Šibenik preokrenuo na 2:1. Karlovac je potom uspio s 25:21 izboriti peti set, u kojem je ipak slavio domaći Šibenik s 15:11.

Ostale dvije utakmice završile su s domaćih 3:0 i time su Zadar i Zagreb otišli na 16 bodova. Zadar je porazio Opatiju, a Zagreb posljednjeplasirane Splićane.

U idućem kolu vodeći Daruvar, koji ima 19 bodova, ima teško gostovanje kod Zagreba, dok Zadar gostuje kod Šibenika. U preostale dvije utakmice Gornja Vežica ugošćuje Karlovac, a Split gostuje kod Opatije.