Borna Rupnik • četvrtak, 22.11.2012.

Drugo izdanje Superclasica de las Americas, susreta između brazilskih i argentinskih igrača iz domaćih liga, pripalo je Brazilcima, koji su bili bolji nakon udaraca s bijele točke...

Uzvratna utakmica Superclasica odigrana je u Buenos Airesu, a Brazil je iz prve utakmice, odigrane u rujnu, donio prednost 2:1.

Pogodaka na La Bomboneri nije bilo sve do 81. minute, kada je Scocco realizirao kazni udarac za Argentince. Međutim, samo dvije minute poslije rezultat je izjednačio Fred.

U posljednjoj minuti susreta Scocco je ipak postigao svoj drugi pogodak, nakon što je Montillo povukao protunapad Argentine, te tako osigurao odluku s bijele točke.

Argentinski su tragičari postali Martinez i Montillo, a pobjedu je Brazilu osigurao Neymar. "Važno nam je bilo osvojiti ovu titulu, s obzirom da su argentinski nogometaši vrlo dobri i vrlo talentirani. Jako smo sretni", prokomentirala je brazilska zvijezda.