Vodeni sportovi

U finalu Kupa vaterpolistice Mladosti i Bure

Matej Milanović • petak, 23.11.2012.

Mladost i Bura izborile su finale Kupa Hrvatske za vaterpolistice. Mladostašice su u polufinalu svladale Jug, a Bura Primorje.

U Zagrebu je polufinalnim susretima počeo Final Four Kupa Hrvatske za vaterpolistice. Mladost je protiv Juga povela 5:2 nakon prve četvrtine, a utakmica je definitivno riješena u drugoj dionici, u kojoj je Mladost zabila devet puta i pobjegla na 14:2. Na kraju treće četvrtine razlika se popela na 15 razlike, a na koncu je Mladost dobila s ogromnih 22:5. Misa Konaka predvodila je Mladost sa šest pogodaka, a pet ih je upisala Petra Županić. Kod Juga je, pak, sve golove realizirala Martina Nadilo.

Ni drugo polufinale nije donijelo puno uzbuđenja. Nakon osam minuta Bura je s Primorjem vodila 4:1, a na poluvremenu je bilo 6:1. Do kraja treće četvrtine bilo je i osam razlike, 10:2, a na koncu je s porazom od 15:6 Primorje barem izbjeglo dvoznamenkasti minus. Jelena Vuković zabila je sedam pogodaka u redovima Bure, a kod Primorja je pet puta zabila Andrea Premuš.