Josip Tolić • subota, 24.11.2012.

U prvoj utakmici 17. kola ruske Premier lige Rostov je na svom terenu svladao Mordoviju iz Saranska 2:0. Za domaćine je prvih pola sata branio Stipe Pletikosa pa je zbog ozljede lista izašao iz igre.

Hrvatski nogometni reprezentativac Stipe Pletikosa ozlijedio se u prvoj utakmici 17. kola ruskog prvenstva u kojoj je njegov Rostov svladao momčad Mordovije 2:0.

Domaćine je u vodstvo doveo Vitalij Djakov u 45. minuti pogotkom s bijele točke koji je skrivio drugi Hrvat u protivničkim redovima Tomislav Dujmović.

Stvari su se za goste dodatno pogoršale u 75. minuti kada je drugi žuti karton zaradio Roman Kontsedalov.

Vodstvo Rostova udvostručio je Dmitrij Kiričenko devet minuta prije kraja. Pletikosa je iz igre izašao u 32. minuti zbog ozljede lista, dok je Dujmović na terenu je proveo svih 90 minuta.

Ovom pobjedom Rostov je odmakao četiri boda 13. poziciji koja vodi u razigravanje za ostanak. Mordovija je, pak, posljednja sa samo osam bodova.