Borna Rupnik • subota, 24.11.2012.

Nogometaši Šahtara vratili su se prvenstvenim pobjedama u susretu protiv Hoverle, u kojemu je jedan pogodak pripremio i kapetan momčadi Darijo Srna...

Hrvatski reprezentativci Darijo Srna i Eduardo da Silva pronašli su svoje mjesto u početnoj postavi Šahtara u utakmici 17. kola ukrajinskog nogometnog prvenstva. Šahtar je igrao protiv Hoverle na svom terenu i pobijedio rezultatom 5:1.

Sve je bilo riješeno već u prvih 17 minuta, kada su put do mreže za 3:0 pronašli Ilsinho, Willian i Mhitarjan. Le Tallec je potom smanjio zaostatak Hoverle, no Douglas Costa i Dević u 62. i 80. minuti postavljaju konačni ishod.

Srna je na terenu boravio do 56. minute, kada ga je zamijenio strijelac Costa, a umjesto Eduarda priliku je u 63. minuti dobio još jedan strijelac, Dević.

Šahtar je tako ubilježio svoju 16. prvenstvenu pobjedu te drugoplasiranom Dnipru, uz utakmicu više, bježi 14 bodova.