Branimir Korać • nedjelja, 25.11.2012.

Waregem je i u 17. kolu belgijske Jupiler lige nastavio s odličnim nastupima, a ovaj put je slavio u gostima kod Genta. Strijelac jedinog pogotka na susretu bio je nekadašnji napadač Hajduka Ivan Lendrić...

Dok Waregem igra sjajno i jedno je od najugodnijih iznenađenja dosadašnjeg dijela sezone, Gent sasvim suprotno igra prilično loše, u negativnom je nizu i nalazi se neočekivano nisko.

Unatoč tome u susret 17. kola na svom stadionu je ušao kao blagi favorit, ali nije to rezultatski opravdao. Domaćin je imao inicijativu i više prilika, ali gosti su bili ti koji su slavili.

Završilo je 1:0 za Waregem, a ključni trenutak susreta dogodio se u 65. minuti. Berrier je odlično ubacio iz prekida, a bivši igrač Hajduka Ivan Lendrić potpuno neometan na prvoj vratnici dolazi do lopte i glavom je šalje u mrežu.

Do kraja susreta promjena više nije bilo i gosti uzimaju tri boda. Lendrić je u igru ušao na poluvremenu umjesto mlađeg brata Edena Hazarda, Thorgana i vrlo dobro odradio svoj dio posla.

Nakon ovog susreta Waregem drži visoku drugu poziciju s četiri boda manje od Anderlechta dok je Gent tek deseti.