Vodeni sportovi

Straga bez finala na 200 metara slobodno

Ivor Krapac • nedjelja, 25.11.2012.

Posljednjeg dana plivačkog Europskog prvenstva u 25-metarskim bazenima u francuskom Chartresu u akciji je bio i jedan hrvatski predstavnik, Dominik Straga, koji nije ušao u finale na 200 metara slobodno. Straga je u kvalifikacijama u kojima je sudjelovalo 57 plivača završio na 22. mjestu...

Dominik Straga nije se probio u finale na 200 metara slobodno na Europskom prvenstvu u malim bazenima u francuskom Chartresu, nedaleko Pariza. Posljednjeg dana EP-a, 24-godišnji Riječanin je u kvalifikacijama završio na 22. mjestu među 57 natjecatelja koji su bili u bazenu, a vrijeme mu je bilo 1:46.82 minute.

Za ulazak u finale trebalo je plivati 1:44.87 minuta, koliko je imao Švicarac Dominic Meichtry, osmoplasirani u kvalifikacijama. Najbrže vrijeme zabilježio je Belgijac Pieter Timmers, 1:43.56 minuta.

Podsjetimo, u subotu je Sanja Jovanović osvojila jedino odličje za Hrvatsku na ovom EP-u, sa srebrom na 50 metara leđno.