Prva euroligaška pobjeda Novog Zagreba

Ivor Krapac • četvrtak, 29.11.2012.

Poslije četiri poraza u skupini C ženske Eurolige, košarkašice Novog Zagreba proslavile su i prvu pobjedu u ovom natjecanju u klupskoj povijesti. Hrvatske predstavnice u srijedu su u Trnskom bile jače od francuskog Mondevillea...

Peti ovosezonski nastup u Euroligi košarkašica je za igračice Novog Zagreba bio uspješniji od prethodna četiri. Ekipa Vladimira Ivankovića je u srijedu u Trnskom obranila domaći teren s 82:60 protiv francuskog Mondevillea, u utakmici u kojoj se ključnom pokazala treća četvrtina. Hrvatske predstavnice su na poluvremenu vodile s 39:32, da bi u narednih 10 minuta riješile ovaj susret, s odlaskom do 62:42 uoči završne dionice.

Košarkašice Novog Zagreba došle su na svoje nakon ranog zaostatka od 8:2. Srećom za Ivankovićevu ekipu, taj minus nije trajao dugo, a poslije preokreta, hrvatske predstavnice držale su prednost na svojoj strani u najvećem dijelu ostatka utakmice.

Poslije samo +1, s 33:32 na semaforu, zagrebačke košarkašice su s 6:0 otišle do sedam poena prednosti nakon prvih 20 minuta, a u trećoj četvrtini nastavile su taj niz na ukupnih 10:0, za povećanje na 43:32. Utakmica je bila definitivno prelomljena nešto kasnije u trećoj dionici, s 11:2 hrvatskih predstavnica za odmak do 18 poena prednosti (54:36).

Najefikasnija igračica Novog Zagreba bila je Matea Vrdoljak (20 poena), a Mirna Mazić dodala je 15 poena i šest skokova. Gošće je s 21 poenom vodila Amanda Lassiter, dok nitko drugi nije zabio više od 10, koliko je ubilježila Ingrid Tanqueray.

Nakon prve euroligaške pobjede, povijesne za klub, Novi Zagreb će iduće srijede ponovno biti domaćin u ovom natjecanju. Ivankovićeva ekipa dočekat će španjolsku Perfumerias Avenidu iz Salamance, koja - poput hrvatskih predstavnica - poslije pet kola ima omjer 1-4.