Stanko Mršić na klimavim nogama

Filip Han • petak, 30.11.2012.

Vodstvo Osijeka razmatralo je status trenera Stanka Mršića poslije poraza od Cibalije u Kupu. Odlučeno je da će zasada ostati na klupi, no očito je da nešto treba mijenjati uoči narednih utakmica...

Nakon prvog ogleda protiv Cibalije i solidnog rezultata 1:1, Osječani su najavljivali pobjedu u Gradskom vrtu i to sa priličnom sigurnošću. Situacija se promijenila već nakon nepune minute uzvrata kada je Cibalia povela. Osječani su dobar dio prvog dijela djelovali uspavano i bezopasno, međutim uspjeli su izjednačiti. Idući šok uslijedio je nakon samo dvije minute kada je Cibalia ponovo povela, a iako su Osječani stvorili nekoliko prilika za pogodak, Vinkovčani su u sudačkoj nadoknadi samo "podebljali" rezultat.

Osijekova je igra dosta loša u zadnje vrijeme, a toga je svjestan i trener Stanko Mršić. Nakon utakmice bio je poprilično ljut i začuđen. "Rekao sam igračima da je Cibalia ta koja mora loviti rezultat, da ih puste da nas napadnu s više igrača, a onda ih iz brzih akcija iznenaditi. Međutim, to su oni napravili nama. Dali su nam pogodak iz kontranapada u prvoj minuti utakmice", prenosi trenerove riječi Glas Slavonije.

Prilično su ljuti bili i u upravi Kluba, te je odmah nakon utakmice održan hitan sastanak na kojem su predsjednik Zdravko Jozić, sportski direktor Miroslav Žitnjak i direktorica Valentina Koprivnjak odlučivali o Mršićevoj budućnosti na klupi, piše Glas. Odlučeno je da Mršić ostaje, ali njegova je pozicija daleko od sigurne. Niz utakmica bez pobjede sve je duži, nisu pobijedili u posljednjih pet prvenstvenih i dvjema utakmicama Kupa, a slijede i dva teška ogleda protiv Slaven Belupa i Dinama.

• Delboy Trotter30.11.2012. u 12:53
    I onda ce dovest naseg domaceg trenera koji nikad nije trenirao nikog osim Osijeka i svi problemi ce nestat.Samo nam opet fale velemajstori tipa vojnik kluba ili Zitnjak.U zadnje tri sezone smo promjenili vise trenera nego igraca(Staco,Kara i vojnik kluba u kroksicama) i nitko osim Mrse nije... [više na forumu]
    Delboy Trotter
  • Obrisan korisnik30.11.2012. u 12:28
    Sve mijenjat al samo Stanka ne.... Bez njega bojim se i pomišljati na šta bi Osijek ličio !!! Stanko svi su uz tebe, to i sam znaš !!!!
  • Obrisan korisnik30.11.2012. u 10:56
    tako je, smijenite ga jer osijek ima momčad za prva 3 mjesta na tablici... mislim strašno...