MAXtv Prva liga, 18. kolo, 01.12.2012, 15:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1.000
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Borut Križarić (Čakovec), Saša Fegeš (Nedelišće), I. Križarić (Čakovec)

Josip Tolić • subota, 01.12.2012.

U ogledu 18. kola MAXtv Prve lige Cibalia i Zagreb podijelili su bodove odigravši 1:1. Iako su domaćini bili bolji protivnik veći dio utakmice i vodili od druge minute nastavka pogotkom Mišića, Pjesnici su u završnici propjevali i golom Lovre Medića uzeli bod iz Vinkovaca.

Petar Mišić
46'
19
Petar Filipović
69'
25
Marko Čulić
83'
Jakub Vojtuš
89'

Miroslav Blažević

Nogometaši Zagreba nastavili su s pozitivnim rezultatima. U dvoboju 18. kola MAXtv Prve lige u Vinkovcima izabranici Miroslava Blaževića došli su do boda u ogledu kojim je većinom dominirao domaći sastav. Podjelom bodova tako će biti zadovoljniji Pjesnici.

Miroslav Bojko mogao je biti zadovoljan početnom fazom svoje prve domaće utakmice u mandatu na klupi Nebeskoplavih. Ivan Koledić najavio je zaposleno poslijepodne za mladog gostujućeg vratara Livakovića udarcem s ruba šesnaesterca koji je gostujući čuvar mreže izbacio u korner.

Nizali su se pokušaji na gol Zagreba i udarci iz kuta i u sljedećim minutama. U 20. Vitaić je iz slobodnog udarca natjerao Livakovića na novu sjajnu intervenciju, a gostujuća "jedinica" najviše se pokazala sedam minuta potom izvadivši iz samih "rašlji" slobodni udarac Tomislava Pavličića. Priprijetio je i Zagreb u akciji Abdurahimija, ali još nije bilo udarca na gol Matkovića.

Nedostatak koncentracije i preciznosti na obje strane igrači su pokazali i u završnim minutama prvog poluvremena kada je Bartolović s desetak metara pucao ravno u Livakovića, a Abdurahimi mu odgovorio šutom preko vrata netom prije odlaska na odmor.

Domaći trener u poluvremenu se odlučio u igru uvesti Petra Mišića koji je već nakon stotinjak sekundi na terenu zabio prvijenac u nebeskoplavom dresu. Bartolović je izbjegao gostujućoj obrani po desnoj strani i centrirao na peterac gdje Mišić ima najlakšu zadaću - potvrditi pogodak za 1:0. Ćiro Blažević bunio se zbog navodnog zaleđa, ali prosvjedi nisu pomogli.

Isprekidala se potom igra brojnim izmjenama i javnim opomenama, a Zagreb je u završnici polako dolazio do daha. Deset minuta prije kraja Matković je skinuo čistu priliku Besartu Abdurahimiju, a tri minute poslije stiglo je i izjednačenje. Sve je krenulo od Šovšića koji je asistirao Lovri Mediću, a napadač Pjesnika bez oklijevanja iskosa pogodio suprotni kut domaćeg ogla za 1:1.

Do kraja dvoboja više nije bilo promjene i ova su dva sastava upisala četvrti remi u sezoni. Vinkovčanima zona spasa bježi tri boda, Zagreb je na začelju s 13.