MAXtv Prva liga, 18. kolo, 02.12.2012, 19:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 6.000
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Grgić (Osijek), Pataki (Đakovo)
Hajduk
Hajduk
Anton Maglica 51'
1:1(0:1) Rijeka
Leon Benko 45'
Rijeka

S Poljuda:Bernard Jurišić • nedjelja, 02.12.2012.

Hajduk je u 90 minuta Jadranskog derbija u Splitu bio bolja momčad, ali nije uspio izvući više od boda. Rijeku je u prednost doveo Leon Benko iz slobodnog udarca, izjednačenje je donio Anton Maglica na otvaranju drugog dijela...

Ružno vrijeme prepolovilo je očekivanu posjetu na okršaju koji je Hajduka ili Rijeku trebao vratiti na drugo mjesto. Oko 6.000 gledatelja skupilo se na poljudskim tribinama, među njima i posebni gosti - košarkaši, treneri i uprava KK Split.

Hajduk je nakon polaska s centra želio odmah pokazati Rijeci tko je gazda, no pritisak na zadnju liniju gostiju nije urodio ničim osim jednog opasnog ubačaja kojeg je Lisjak pokupio ispred Andrijaševića.

Iznanađenje s Vukovićem, isključenja na kraju

Početni sastav Hajduka donio je jedno prilično veliko iznenađenje. Ivan Vuković ni u jednoj kombinaciji nije slovio kao igrač koji bi mogao nastupiti večeras, a on se pojavio već u početnom sastavu. Ozljeda za koju se u prvom trenutku činilo da će Vukovića maknuti s terena do proljeća ipak je brzo sanirana, a Crnogorac je s Maglicom činio udarni tandem Hajdukovih napadača.

Nakon posljednjeg sučevog zvižduka došlo je do koškanja na centru igrališta, a sudac je isključio Rijekinog kapetana Kneževića i Hajdukovog strijelca Maglicu.

Desetak minuta trajala je stvaralačka pauza na klizavom travnjaku, da bi u 23. i 24. minuti Vuković i Benko glavom prijetili protivničkom vrataru. Posebno je opasan bio riječki pokušaj, Benko je bio na pet metara i mogao je birati gdje će poslati loptu, no poslao ju je ravno u naručje domaćeg vratara.

Hajduk je do poluvremena prijetio izdaleka, Jozinović, Radošević i Vršajević testirali su Lisjaka koji je sve to uspijevao izboksati. A onda je u završnom napadu prvog dijela Rijeka povela.

Prekršaj za Rijeku na 20 metara, iz idealne pozicije za ljevaka. Leon Benko je preko živog zida poslao loptu u donji lijevi kut splitskih vrata, baš kao i Josip Fuček u utorak u kup-utakmici protiv Zeline. Rijeka je na poluvrijeme otišla s prednošću.

No, Hajduk je samo šest minuta nakon povratka s odmora izjednačio. Opet je u pitanju bio slobodan udarac, Andrijašević je ubacio oštru loptu prema golu, a na pet metara ju je dočekao Anton Maglica i tjemenom skrenuo u mrežu.

Izjednačenje je pratio trominutni pritisak Hajduka u kojem su od 60. do 63. minute Vršajević, Jozinović i Stojanović slali upotrebljive lopte u peterac, ali nitko od njihovih suigrača nije bio na pravom mjestu za skrenuti loptu u gostujuću mrežu.

Nastavili su domaćini pritiskati i tražiti potpuni preokret, a blizu mu je bio Radošević nakon sjajnog voleja pod gredu u 73. minuti, kojeg je Lisjak skrenuo u korner. Još bliže Anton Maglica u 84. minuti, kad je glavom skrenuo ubačaj iz slobodnog udarca, savladao riječkog vratara, ali lopta je završila na gredi.

Kad se sve zbroji, Hajduk je večeras bio bolji protivnik, otprilike za onoliko za koliko je Rijeka bila bolja u prvoj utakmici na Kantridi. Razlika u konačnom ishodu je u tome što, srećom, ovog puta sudačka pogreška nije ni jednom protivniku poklonila bodove.

• Obrisan korisnik03.12.2012. u 11:30
    Čini se da je mali radošević zakuhal situaciju, jer se vidjelo kako Knežević ide prema njemu, a mali se splašio, al svejedno treba se malo malog spustiti na zemlju, ne sviđa mi se njegov stav na terenu, kao ja igram za a selekciju ja mogu sve, a još je klinac, treba ga odgojiti malo da se tak ne... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.12.2012. u 11:01
    Nema veze sta vi pricate..došli drugi ošli drugi..a sta se tice te nadmoci hajduka neznam zasto al mi se cini da je to scorijina taktika..samo se dinama sjetite i 3:0
  • Obrisan korisnik02.12.2012. u 23:51