Liga prvaka, natjecanje po skupinama, skupina D, 6. kolo, 04.12.2012, 20:45 h, Santiago Bernabéu, gledatelja: 57.254
Suci: Pavel Kralovec (Češka), Roman Slyško (Slovačka), Martin Wilczek, Antonin Kordula (oba Češka)

Maj Gašparac • utorak, 04.12.2012.

Nogometaši Real Madrida pobjedom su završili svoje natjecanje u "skupini smrti" ovogodišnje Lige prvaka. U susretu koji nije imao utjecaja na konačni plasman Kraljevskog kluba nogometaši Josea Mourinha svladali su pred svojim gledateljima Ajax rezultatom 4:1, a dobar nastup u španjolskoj ekipi ubilježio je i hrvatski reprezentativac Luka Modrić.

Pepe
23'
34
Jose Rodriguez
72'
29
Alvaro Morata
80'
Lasse Schone
40'
6
Eyong Enoh
77'
19
Tobias Sana
77'
Frank de Boer

Trener Real Madrida Jose Mourinho u utakmici protiv Ajaxa odlučio je na teren poslati neke igrače koji su ove sezone imali manju minutažu. Tako su se u prvoj postavi Kraljevskog kluba našli rezervni vratar Antonio Adan, braniči Ricardo Carvalho i Nacho. Priliku od prve minute dobio je i hrvatski reprezentativac Luka Modrić.

Nogometaši Real Madrida vrlo motivirano su ušli u utakmicu. Od samog njenog početka preuzeli su inicijativu na terenu i nastojali doći do vodećeg pogotka, što su vrlo brzo i uspjeli. Nakon bezuspješnog pokušaja Karima Benzeme i vratnice Fábija Coentraa, igrači Kraljevskog kluba su poveli u 13. minuti. Luka Modrić je proigrao Benzemu koji izbjegao zaleđe, našao se u dobroj poziciji te asistirao Cristianu Ronaldu, a Portugalac šalje loptu u mrežu.

Nakon što su postigli vodeći zgoditak, domaći nogometaši nastavili su s dobrom igrom, prijetili su Kaka i Ronaldo, a mreža Ajaxa se ponovno zatresla nakon nešto manje od pola sata igre. Prednost Kraljevskog kluba je udvostručio Jose Callejon, koji je iskoristio odličnu Modrićevu dugu loptu i sigurno pogodio za 2:0. Raspoloženi domaćini u narednim minutama nastavili su s prijetnjama prema golu Ajaxa. Pokušao je Ronaldo iz slobodnog udarca, no rezultat se do kraja poluvremena nije mijenjao.

S odličnom igrom domaćini su nastavili i od samog počeka drugog dijela. Nogometaši nizozemske momčadi uspjeli su sačuvati svoju mrežu netaknutom tek četiri minute. Za treći pogodak nogometaša Real Madrida zaslužan je Kaka koji je poentirao lijepim udarcem iz daljine. Nedugo kasnije do pogotka su stigli i gosti. Vratar Real Madrida Adan u 59. minuti slabo je 'boksao' loptu koja se odbila do Ajaxovog nogometaša Boerrigtera, a on ju šalje u nebranjenu mrežu.

U nastavku utakmice nogometaši Ajaxa pokušali su doći do drugog pogotka, no nisu uspjeli ponovno svaladati Adana. S druge strane, španjolska momčad zaprijetila je preko Benzeme, ali Francuz nije uspio pogoditi iz teškog kuta. Do kraja utakmice Real Madrid je uspio dodatno povećati prednost, a za konačnih 4:1 svoj drugi gol je postigao Callejon.

• Obrisan korisnik09.12.2012. u 10:11
    Koji debilizam komentirati način na koji igra Luka, dobro ili loše mislim čovijek se još adaptira na klub a vi ga odmah ili razapinjete na križ ili ga dižete u nebo stvarno generalno gledajući ste čobani masa, raja, hura...!!! tako bih i objesili nekog u srednjem vijeku samo zato što ima madež.....
  • Obrisan korisnik05.12.2012. u 07:53
    Kaka još zna. Bravo majstore, i svaka čast Luki na asistencijama. To su lopte.
  • Obrisan korisnik05.12.2012. u 01:01
    O ne opet sutra novine neću čitati moći.. A u kitu!
  • Obrisan korisnik05.12.2012. u 00:39
    Bravo Luka, bravo Real. Još samo moraju bit konstantniji u izvedbi i bit će puno bolje. Luka je ovom utakmicom kupio puno povjerenja, a bome Callejon i Kaka se isto neće moć više ignorirat. Nekako po minutaži i učinku teško se uopće vidi razlika (ove sezone) između Ozila, Kake, Callejona i Modrića... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik05.12.2012. u 00:32