1. Hrvatska nogometna liga, 19. kolo, 07.12.2012, 16:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 200
Suci: Domagoj Ljubičić, (Osijek) Hrvoje Barišić (Osijek), Dejan Berger (Osijek)

Maj Gašparac • petak, 07.12.2012.

Nogometaši Lokomotive pobjedom nad Cibalijom zaključili su prvi dio sezone.Konačan rezultat susreta bio je 1:0, a pobjedonosni pogodak djelo je Domagoja Antolića, koji je osam minuta prije kraja pogodio iz slobodnog udarca. Tijekom utakmice oba sastava imala su mnoštvo prilika, no dobre nastupe ostvarili su i vratari Matković odnosno Picak.

Jakov Puljić
65'
9
Ivan Koledić
74'
25
Marko Čulić
81'
Miroslav Bojko

Nogometaši Lokomotive bolje su ušli u utakmicu i pokušali na samom njenom početku brzo doći do vodećeg pogotka. U redovima domaćina istaknuo se napadač Andrej Kramarić, koji se našao u nekoliko prilika, ali nije uspio svladati vratara Cibalije Mladena Matkovića.

Gosti su u prvom dijelu susreta prijetili dalekometnim udarcima Frane Vitaića i Petra Mišića, no golman Lokomotive Dominik Picak očuvao je svoju mrežu netaknutom.

Najbliže pogotku u prvom poluvremenu Lokosi su bili u 23. minuti kada je s otprilike šest metara pucao prvi strijelac prvenstva Kramarić, ali nije uspio dovesti svoju ekipu u vodstvo. Par minuta kasnije pokušao je iz dobre pozicije Marko Pjaca te iz daljine Mate Maleš, no rezultat se nije mijenjao.

U samoj završnici prvog poluvremena gosti su zaprijetili preko Mladena Bartolovića, koji je pucao iz slobodnog udarca, no lopta je otišla pored vratnice.

Gosti su i u drugom poluvremenu prijetili udarcima Mišića i Marina Matoša, no nisu uspjeli dovesti svoju ekipu u prednost. Rezultat na maksimirskom stadionu nije se mijenjao do osam minuta prije kraja, a tada su do pobjedonosnog zgoditka uspjeli doći domaćini.

Za 1:0 poentirao je Domagoj Antolić, koji je zatresao mrežu iz slobodnog udarca s otprilike 20 metara i donio svojoj ekipi tri boda na zatvaranju prvog dijela prvenstva.