Siscia 31:24(16:9) Vidovec BIOS
Vidovec BIOS

Siscia rutinski do pobjede protiv borbenog Vidovca

Iz Siska:Branimir Korać • subota, 08.12.2012.

Jedna od rijetkih utakmica 14. kola Premijer lige koja je odigrana prema rasporedu bila je ona između Siscije i Vidovca. U borbenom susretu domaćin je pokazao kvalitetu i uz dobre vratare i raspoloženog Tomislava Nuića svladao borbene goste s 31:24...

Siscia - Vidovec BIOS 31:24 (16:9)

Premijer liga, 14. kolo

Sisak, SD Brezovica, gledatelja: 200

Suci: Dražen Gladović i Goran Volenik (oba Virovitica)

Siscia: Hrvoje Ančić, Mario Tomić 2, Dario Žarković 1, Tomislav Balić 1, Nikola Raič 6, Tihomir Baltić 1, Josip Crnić 1, Luka Bumbak (8 obrana), Tomislav Nuić 11(2), Janko Kević 5, Petar Čutura 1, Filip Nikić, Marko Kobetić 2, Mario Prišek, Danijel Palaić, Matija Bilušić (9 obrana)
Trener: Josip Ražić.

Vidovec BIOS: Alen Grd (10 obrana), Mario Dobovičnik, Dominik Peček, Alen Melnjak, Nikola Svetec 1, Karlo Zadravec, Sebastian Vincek 1, Miljenko Melnjak, Ivan Sršen 5(2), Jurica Vidačak 4, Domagoj Črnila (1 obrana), Rene Lovrenčić 1, Damir Turković, Dominik Mišković 3, Dario Herman 3, Martin Marčec 6.
Trener: Alan Belko

Sedmerci: Siscia 2/3, Vidovec BIOS 2/2

Isključenja: Siscia 12 minuta (Tomić, Balić, Raič, Kević, Nikić, Kobetić), Vidovec BIOS 12 minuta (Dobovičnik, Zadravec, Vidačak 2, Lovrenčić, Mišković).

Iako je snježno nevrijeme zatrpalo Hrvatsku, rukometaši Vidovca su se uspjeli probiti do Siska i odigrati susret 14. kola Premijer lige. Iako su ranije krenuli na put, u dolasku su prilično kasnili i praktički iz autobusa istrčali na parket. Lagano zagrijavanje, malo kašnjenje početka susreta, ali meč je odrađen i Siscia je upisala očekivanu pobjedu i tako se revanširala Vidovcu za poraz na gostovanju.

Vremenske (ne)prilike su utjecale u velikoj mjeri i na posjetu pa je tako tek 200-tinjak gledatelja došlo popratiti ovaj dvoboj, neuobičajeno malo kada je u pitanju sisački rukomet.

Sam susret nije obilovao neizvjesnošću iako se gosti iz Vidovca nisu predstavili u lošem svjetlu. Posebno se to odnosi na Ivana Sršena i Martina Marčeca koji su pokazali da posjeduju kvalitetu, a Marčec je nizom efektnih poteza i pogodaka izmamio pljesak i domaće publike.

Vidovec je rezultatski bio u utakmici tek prvih desetak minuta. Imali su vodstvo 4:3 nakon čega je Siscia na krilima Tomislava Nuića napravila 5:0, a sjajno krilo Siščana je u tu seriju ugradilo četiri pogotka.

U tom odvajanju Siščana prste je imala vrlo dobra obrana Siscije, ali i sami gosti koji su nanizali nekoliko nepotrebnih pogrešaka, izgubili par lopti što je domaćinu omogućilo laganu realizaciju iz kontranapada.

Do poluvremena je Siscia dodatno povećala prednost i sa 16:9 otišla na odmor.

Nekih značajnijih promjena nije bilo niti u drugom dijelu. Domaćin je lakoćom kontrolirao utakmicu, održavao stečenu prednost pa je tako trener Siscije Josip Ražić već nakon 15-ak minuta igre u drugom dijelu dobio mogućnost izrotirati sastav i poslati na parket one igrače koji inače imaju malu minutažu.

Završilo je pobjedom domaćina 31:24 čime su Siščani uspješno otvorili vrlo teških sedam dana. Već u srijedu ih očekuje domaći dvoboj s Karlovcem,. a u subotu u Brezovicu dolazi i Zamet. Tri su ključne utakmice pred momčadi Josipa Ražića u borbi za najviše pozicije.

Prvo ime u pobjedi protiv Vidovca bio je Nuić s 11 golova dok su dobru rolu odradili vratari Bumbak i Bilušić. Svaki je branio jedno poluvrijeme, Bumbak je u prvom skupio osam obrana, a Bilušić u drugom devet. Kod Vidovca deset obrana skupio je Alen Grd, a najbolji dojam ostavio je strijelac šest pogodaka Martin Marčec. Gol manje je zabio Ivan Sršen.