Subašić isključen u uvjerljivom porazu Monaca

Ivor Krapac • srijeda, 12.12.2012.

Danijel Subašić, nekadašnji vratar Hajduka, neće po lijepome pamtiti nastup za svoj Monaco u 17. kolu francuske druge lige. Subašić nije na terenu dočekao kraj utakmice u Caenu, uz isključenje u završnici prvog poluvremena...

Nogometaši Monaca pretrpjeli su gostujući poraz od Caena u najzvučnijoj utakmici 17. kola francuske Ligue 2, a na tom putu, Danijel Subašić nije se istaknuo po pozitivnom na vratima momčadi iz Kneževine. Nekadašnji Hajdukov čuvar mreže, koji je tijekom ljeta prešao u Monaco, završio je svoj nastup uz isključenje u 43. minuti, a domaći su u nastavku to naplatili odlaskom do 3:0 na kraju susreta.

Caen je poveo dok je hrvatski vratar još bio na terenu, zaslugom Mathieua Duhamela u 17. minuti. Potkraj prvog poluvremena goste su pogodile nove dvije nevolje. Subašić je u 43. zaradio izravni crveni karton zbog prekršaja na Liviju Nababu izvan kaznenog prostora, a osim što je ostao s čovjekom manje, Monaco je poslije te situacije primio i drugi pogodak. Alexandre Cuvillier je iz slobodnog udarca svladao Martina Sourzaca, koji se nije stigao ni zagrijati na Monacovim vratima, nakon što je u prisilnoj zamjeni ušao umjesto Nampalysa Mendyja.

S igračem više i dva pogotka prednosti, Caenova pobjeda u nastavku nije bila ozbiljnije ugrožena, a konačni rezultat postavili su u 70. minuti. Livio Nabab zabio je za 3:0.

Uz ovu pobjedu, domaća momčad približila se drugoplasiranom Monacu na samo dva boda zaostatka. Poslije 17. kola, na vrhu je Nantes, koji je prikupio 33 boda, Monaco ih ima 32, a Caen je sada na 30, koliko ima i četvrtoplasirani Guingamp.