Ademar umalo presudio Atleticu, Balić i Gojun tri puta zatresli protivnikovu mrežu

Zvonka Keliš • četvrtak, 13.12.2012.

Rukometaši španjolskog prvaka i viceprvaka u 14. su kolu Lige Asobal upisali nove prvenstvene pobjede no dok je Barcelona bila nadasve uvjerljiva u svom novom dvoboju, Atletico de Madrid je teže od očekivanog osvojio bodove na gostovanju kod Ademar Leona.

Reale Ademar Leon - Atletico de Madrid 28:29 (16:16)

Aktualni španjolski viceprvak nakon poraza od svoj najvećeg rivala u rukometnom derbiju odigranom prije nekoliko dana, u sklopu 14. je kola Lige Asobal umalo gotovo potpuno izgubio šanse da borbu za sam španjolski vrh. Naime, u Leonu ga je dočekao nimalo ugodan i lak suparnik koji ove sezone na svom terenu još nije upisao poraz. No, nakon zanimljivih 60 minuta po prvi su puta u ovome dijelu sezone rukometaši Ademar Leona pretrpjeli poraz pred svojim navijačima.

A najbolji su...

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Nikolaj Markussen i Julen Aguinagalde s po šest postignutih pogodaka, Kiro Lazarov je dodao njih pet, Ivano Balić dva, dok se Jakov Gojun jednom upisao u listu strijelaca. Vratarski tandem Atletico de Madrida Dahl/Šabanović sakupio je ukupno sedam obrana, dok je s druge strane Malumbres skinuo osam lopti, a hrvatski vratar Matej Ašanin dvije. Najbolji kod Ademar Leona bio je Carlos Ruesga s deset golova.

Susret vrlo dobro otvara hrvatski virtuoz Ivano Balić, koji se nije našao na popisu izbornika Hrvatske za nadolazeće pripreme za Svjetsko prvenstvo u Španjolskoj, da bi potom Jonas Källman, Kiril Lazarov i Roberto Parrondo odveli goste na uvodnih 4:2. Međutim, odmah se na drugoj strani javlja domaćin koji poravnava rezultat te ga preokreće u svoju korist za vodstvo 5:4 nakon čega kreće prava mala borba za bodove. Julen Aguinagalde i Jakov Gojun odvode potom gostujuću momčad na 10:8 da bi se do odlaska na odmor domaća momčad vratila u susret te osigurala izjednačenih 16:16 na poluvremenu.

Napeto je bilo u nastavku susreta u Leonu, naime, nakon što su se momci Talanta Dujšebajeva odvojili na minimalnih 19:18 uslijedila je igra pogodak za pogodak. U njoj se sredinom drugoga dijela nešto bolje snalaze gostujući rukometaši koji odlaze na +2 (25:23, 26:24), no do konca dvoboja domaći rukometaši potpuno hvataju priključak. Lazarov nešto više od minutu prije kraja postavlja ključnih 29:27, a Ademar do isteka 60. minute uspijeva tek postaviti konačnih 28:29.

Barcelona Intersport - Naturhouse La Rioja 35:20 (18:12)

Prvak Španjolske se, pak, u 14. kolu Lige Asobal nije mnogo namučio te je na svom terenu stigao do nove uvjerljive pobjede, ovoga puta nad ekipom Naturhouse La Rioje. Poveo je domaćin odmah na startu 2:0 i 6:2 da bi gosti uspjeli uhvatiti priključak te stići na minus jedan (6:7). Međutim, odvaja se tada nanovo domaća momčad, osigurava 14:9 da bi na predah išla s velikih +6 (18:12).

Uvodne minute drugoga poluvremena pokazale su pravu dominaciju igrača Xavija Pascuala koji se tako odvajaju na potom nedostižnih 24:13. Do samoga kraja ogleda gostujuća se momčad trudi ponovno sustići prednost svog suparnika, no to joj ne uspijeva te se kući vraća s porazom s 15 pogodaka razlike (20:35). Odličan je u redovima Barcelone bio Albert Rocas s osam pogodaka, dok se kod La Rioje istaknuo Alexandre Tioumentsev također s osam golova.

• Obrisan korisnik13.12.2012. u 14:06
    I onda za nejga nema mjesta na SP? Goluža, pokopaj se!
  • Obrisan korisnik13.12.2012. u 11:17
    Balić je imao i 6 asistencija na toj utakmici, plus izboren sedmerac koji je pred kraj odlučio pobjednika!