Real vrlo glatko do osiguranja prvog mjesta skupine

Ivor Krapac • četvrtak, 13.12.2012.

Posljednja nepoznanica u skupini A prvog kruga Eurolige riješena je u korist madridskog Reala. U lovu na osiguranje prvog mjesta u grupi, Real je na domaćem parketu uvjerljivo nadjačao Union Olimpiju, koja je pala s 31 razlike...

Nakon što je Himki predvečer došao do pobjede protiv Panathinaikosa i time otvorio Realu vrata u potrazi za prvim mjestom skupine A, Madriđani su kroz ta vrata prošli s 91:60 protiv Union Olimpije pred svojim navijačima. Na kraju prvog kruga u ovom društvu, Real je, tako, završio na vrhu, Himki je drugi, Panathinaikos treći, a Fenerbahče Ülker četvrti. Union Olimpija i Mapooro Cantu završili su svoj ovosezonski europski put.

Real je najavio glatku pobjedu tijekom prvih 10 minuta, s 22:15 na kraju početne četvrtine, a u drugoj dionici ubrzo su povisili na 29:15 i već tada riješili većinu dvojbi. U završnici prvog poluvremena, prednost je bila još 10-ak poena veća, najviše s 48:23 u 19. minuti, čime je pitanje o pobjedniku dobilo odgovor.

Domaća momčad je u trećoj četvrtini prvi put došla preko 30 razlike (66:35), dok su nešto više od tri minute do kraja utakmice imali i najvećih +37, s 87:50 na semaforu.

U dvoboju bez većih uzbuđenja, Jaycee Carroll ubilježio je 17 poena i sedam skokova za Madriđane, a Sergio Llull pridružio se s 14 poena i šest asistencija. Dontaye Draper je za 23 i pol minute na parketu ubilježio osam poena s 2/7 iz igre (0/4 za dvicu) i 2/2 iz slobodnih bacanja, dodajući i četiri skoka i po dvije osvojene i izgubljene lopte.

Ljubljančani su imali samo dvojicu koji su zabili 10 ili više, Arona Baynesa s 13 poena i osam skokova i Dinu Muriča s 11 poena i četiri skoka. Dražen Bubnić je za nepunih 14 i pol minuta upisao dva poena, uz pet prekršaja.