Premijer liga, 15. kolo, 15.12.2012, 18:00 h
Siscia 31:26(15:11) Zamet
Zamet

Siscia svladala Zamet i nastavila seriju pobjeda za prezimljavanje na vrhu

Iz Siska:Branimir Korać • subota, 15.12.2012.

Serijal od tri domaća susreta u svega tjedan dana rukometaši Siscije su odradili savršeno. U tri utakmice su upisali jednako toliko glatkih pobjeda i nimalo neočekivano na zimsku pauzu odlaze kao prvoplasirana momčad Premijer lige...

Siscia - Zamet 31:26 (15:11)

Premijer liga, 15. kolo

Sisak, SD Brezovica, gledatelja: 400

Suci: Matija Gubica (Petrijevci), Boris Milošević (Osijek)

Siscia: Danijel Palaić, Mario Tomić 4, Tibor Jurjević 1(1), Dario Žarković, Tomislav Balić, Nikola Raič 1, Tihomir Baltić 5(2), Josip Crnić 1, Luka Bumbak (8 obrana), Tomislav Nuić 11(3), Janko Kević 2, Petar Čutura 6, Filip Nikić, Marko Kobetić, Matija Bilušić (6 obrana).
Trener: Josip Ražić

Zamet: Marin Đurica (13 obrana), Mate Hrvatin 2, Milan Uzelac 2, Bojan Lončarić 6, Ivan Ćosić 3, Marin Kružić 4, Dino Slavić (2 obrane), Luka Kovačević, Davor Šunjić 3, Igor Montanari 2, Matija Golik 4, Ivan Vučetić.
Trener: Irfan Smajlagić

Sedmerci: Siscia 5/6, Zamet 0/0

Isključenja: Siscia 6 minuta (Balić, Raič, Kević), Zamet 10 minuta (Uzelac, Ćosić, Kružić, Vučetić 2)

15 utakmica, 13 pobjeda i samo dva poraza učinak je Siscije u prvom dijelu natjecanja u Premijer ligi rukometaša. Posljednja pobjeda upisana je na domaćem parketu protiv Zameta koji se konsolidirao nakon lošeg otvaranja sezone, međutim u Sisku nije imao nikakve šanse.

Bila je to još jedna utakmica u kojoj su gosti izdržali samo početnih 20-ak minuta nakon čega više nisu imali rješenja protiv odlične obrane domaćina koji je tako dolazio do laganih golova u tranziciji i stvarao visoku prednost.

Nakon 20 minuta igre Zamećani su vodili 9:8, međutim onda je Tomislav Nuić brzo napravio seriju 3:0, Petar Čutura je dodao još jedan gol i Siscia je po prvi puta stigla do plus tri.

Na poluvremenu je domaćin vodio 15:11 i to ponajviše zahvaljujući upravo Nuiću koji je za 25 minuta provedenih u igri u prvom dijelu zabio već osam golova.

U drugom poluvremenu nije bilo značajnijih promjena. Nuiću su se priključili Čutura i Tihomir Baltić, prednost je rasla i sredinom druge dionice po prvi put je domaćin imao dvoznamenkastu prednost 26:16.

Tada dolazi do malog opuštanja u domaćim redovima, obrana više nije bila toliko čvrsta i gosti su se raspucali te smanjili zaostatak na konačnih 31:26.

Sve u svemu zaslužena pobjeda Siščana koji su tako na najbolji način završili ovaj dio sezone i mogu na zasluženi odmor. U nastavku sezone imaju velike ambicije, ne žele samo u Ligu za prvaka već žele i ostvariti značajan rezultat u njoj. Premijer ligom su u dobroj mjeri dominirali, a jedina dva poraza stigla su na gostovanjima kod Vidovca na početku sezone te nešto kasnije kod Dubrave.

U susretu protiv Zameta posebno su se istaknuli Nuić s 11 golova, Čutura sa šest i Baltić s pet dok je Luka Bumbak obranio osam lopti. Kod Zameta Bojan Lončarić je zabio šest golova, a Marin Đurica zaustavio 13 pokušaja domaćina.