Travis iz "nemoguće" situacije donio pobjedu Zadru u trileru protiv Partizana

Ante Zovko • srijeda, 19.12.2012.

Dvije trice i alley-oop postignuti su u pet posljednjih sekundi dvoboja Zadra i Partizana, u kojem je hrvatska momčad odnijela uvjerljivo najdramatičniju pobjedu u ovoj sezoni ABA lige. I sve to u utakmici koja je uglavnom obilovala svime osim kvalitetom.

U Krešimirovu domu bio je to uglavnom festival promašaja i izgubljenih lopti, a drama se zakuhala u posljednjoj minuti utakmice, kada je Ante Delaš tricom donio vodstvo Zadru. Davis Bertans je potom uzvratio tricom iz teške pozicije samo osam stotinki prije kraja, a zadarski junak postao je Romeo Travis lobom koji je domaćima donio sigurno najslađu pobjedu ove sezone.

U prvoj se četvrtini uglavnom igralo koš za koš, uz dosta pogrešaka s obje strane. Zadar je prednjačio u promašivanju trica (sedam do poluvremena), ali je to kompenzirao napadačkim skokom, a nijedna momčad nije briljirala pod obručima u obrani.

Sredinom druge četvrtine Partizan radi seriju od 6:0, a Nazor odmah prekida gostujući zalet minutom odmora i Zadar se konsolidira. Ramljak, Allen i Krasić zajedničkim snagama donose Zadru izjednačenje, a Kaštropil zatim i vodstvo 35:33, ali Milosavljević s linije slobodnih bacanja odvodi Beograđane na odmor uz prednost 39:37.

Partizan je zadržao minimalnu prednost do sredine treće četvrtine, a kako su i jedni i drugi nastavljali prodavati lopte i promašivati, nitko se nije uspijevao odvojiti na značajniju prednost. Vladimir Lučić u 28. minuti pogađa za 52:47, što je bila najveća prednost gostiju, koju su Zadrani do kraja treće dionice smanjili na 56:59.

Taj se rezultat na semaforu održao više od tri minute uz sve veći broj izgubljenih lopti s jedne i druge strane, a potom je susret u 36. minuti ušao u dramatičnu završnicu. Goranu Vrbancu šut za tricu je blokiran, ali Dejan Musli nesmotreno dira loptu i šut se priznaje zbog silazne putanje. Gordon odmah uzvraća za 63:65, Bogdan Bogdanović dodaje tricu, a s nova dva poena Gordona gosti podižu na 65:70.

Travis vraća Zadrane u igru s dva poena, krađom i s linije postavlja 68:70, no u posljednju minutu Crno-beli ulaze sa 72:75. Zadrani preko R Crno-beli vode na ulazu u posljednju minutu 72:75, a Marka Ramljaka uspijevaju smanjiti na poen zaostatka, a zatim Krasić radi korake i predaje loptu gostima.

Partizan, međutim, uzvraća pogreškom, Bertans se poskliznuo, a Delaš ubačajem od table postiže tricu i Zadar četiri sekunde prije kraja ponovno vodi. Bertans je uzeo loptu, nadmudrio Krasića i pogodio tricu na drugoj strani i osam stotinki prije kraja činilo se da je Zadar izgubio utakmicu.

Strateg domaćina pozvao je time-out, Zadrani su protrčavanjima sjajno otvorili Partizanovu obranu, Gordon je ispao, a Travis sjajnim alley-oopom Zadranima donio najdramatičniju pobjedu ove sezone, koju je potom i potvrdio dodatnim pogotkom s linije slobodnih bacanja.

• kraljetina20.12.2012. u 13:15
    dobar je allen, bar sto se tice sigurnosti. nekako je bolje da je lopta kod njega, nego kod prostrana, iako je prostran vjerojatno bolji suter
    kraljetina
  • Obrisan korisnik20.12.2012. u 11:11
    samo zadnje 15 sec se mogu pamtiti, ostalo zaboraviti sto pre. 45 izgubljene lopte za 40 min je previse.
  • Obrisan korisnik20.12.2012. u 11:01
    Pa koliko su to mali novci? Momak zbilja igra odlično a najavili su kvalitetnog igrača prije nego su ga doveli.
  • Obrisan korisnik20.12.2012. u 10:54
    uuuu, koja pobjeda!zbog ovakvih stvari je košarka kraljica igara!čestitke zadranima! muški su odradili utakmicu! a travis je stvarno dobar igrač...pratim ga od početka ABA lige....za male novce zadrani su doveli pravo pojačanje!samo ne znam što će im onaj allen pored delaša i prostrana?!
  • Obrisan korisnik20.12.2012. u 09:26
    http://www.ezadar.hr/clanak/i-lebron-james-je-proslavio-pobjedu-zadraNajbolji komentar ikad na utakmici; Edin Avdić sinoć:˝Trebat će Partizan izgubiti još ovakvih utakmica prije nego se ponovo uspostavi kozmička ravnoteža narušena onom tricom Kecmana˝