Real u derbiju bolji od Valencije, Manresa do druge ovosezonske pobjede

Branimir Korać • petak, 21.12.2012.

S posljednja dva susreta kompletirano je 13. kolo Lige Endese. Derbi kola igran je u Madridu gdje je Real ugostio Valenciju dok su se u susretu momčadi s dna ljestvice sučelili Manresa i Fuenlabrada...

Real nastavlja svoj pohod u Ligi Endesi te je stigao do 13. pobjede u isto toliko kola. Momčad Pabla Lasa u derbiju protiv Valencije imala je dosad najteži posao, međutim u konačnici je ipak slavila 87:84.

U zanimljivom dvoboju Real je odigrao odlično prvo poluvrijeme u kojem je Valenciju limitirao na tek 28 poena i na odmoru je imao prednost 41:28. Međutim u nastavku susreta gosti su bili napadački puno bolji i nije trebalo proći puno vremena da uhvate priključak.

Ušlo se u neizvjesnu završnicu gdje je pobjedu Reala tricom u posljednjim sekundama donio Sergio Llull nakon čega više nije bilo vremena da se gosti još jednom vrate.

Felipe Reyes s 18 poena i devet skokova te Nikola Mirotić sa 16 poena i pet skokova bili su najbolji u domaćem sastavu. Dontaye Draper je za 16 minuta ubacio dva poena (1/1 za dva) i napravio pet osobnih pogrešaka. Kod Valencije Bojan Dubljević je ubacio 21 poen, Justin Doellmann 19 poena, a tek pridošli iz Cedevite Mickael Gelabale je dodao 11 poena i četiri skoka.

U dvoboju momčadi s dna ljestvice Manresa je bila bolja od Fuenlabrade 74:66. Za Manresu je to bio vrlo važan susret u kojem joj je igrala isključivo pobjeda za držanje priključka s ostatkom lige.

Troy DeVries sa 17 poena te Charles Ramsdell s 13 poena i šest skokova vukli su domaćina, a kod gostiju su se istaknuli Sergij Gladir s 19 poena i Leo Mainoldi s 14 poena i devet skokova.

• Obrisan korisnik21.12.2012. u 08:16
    Znači Real jedva. Trica u zadnjim sekundama. U svakom slučaju bravo za PERASA. Slaže fantastičnu ekipu (Gelabale) a kako je samo nanjušio Dubljevića. Nagodinu gledamo Valensiju u Euroligi !!!