Inter
Inter 1:1 Genoa
Genoa

Josip Piršljin • subota, 22.12.2012.

Ovog je vikenda na rasporedu zadnje kolo talijanske Serie A u 2012. godini. U prvoj subotnjoj utakmici Inter je na svom stadionu ugostio pretposljednji sastav lige Genou koja je ipak odnijela jedan bod. Vodila je do 85. minute kada je Cambiasso spasio Nerazzurre, a pobjedu je svojoj ekipi propustio donijeti Marko Livaja.

Inter je između ove utakmice i poraza od Lazija u prošlom kolu Serie A odigrao susret osmine finala Coppa Italije. Na Giuseppe Meazzi je gostovala Hellas Verona koja je otišla poražena s 2:0. Genoa je, s druge strane, ispala već ranije iz Kupa tako da je u Milano mogla doći svježija.

Andrea Stramaccioni je na gol vratio Handanoviča koji je dobio poštedu u Kupu, a ispred njega su igrali Samuel i Ranocchia. Interov strateg je svoju momčad postavio dosta ofenzivno, u napadačkoj liniji bili su Alvarez, Palacio, Cassano i Milito. Genoa je, pak, izašla na teren samo s jednim isturenim napadačem, Immobileom.

Hrvatski napadač u redovima Nerazzurra Marko Livaja ubilježio je peti nastup u talijanskom prvenstvu ove sezone. Stramaccioni ga je u igru uveo u zadnjih desetak minuta umjesto Gargana, ubrzo nakon što je milanski sastav primio pogodak. U 88. minuti Livaja je imao odličnu priliku da donese pobjedu Interu, ali je pogodio stativu iz neposredne blizine.

Iako je Inter bio bolja momčad u prvom poluvremenu, na odmor se otišlo praznih mreža. U prvih 45 minuta nije bilo većih uzbuđenja, prilike su bile rijetke, a jednu dobru propustio je realizirati Palacio na početku susreta. Pokušavali su još Cassano i Milito, no bezuspješno.

I početak drugog dijela nije donio posebno zanimljiv nogomet. Inter je više pokušavao, Genoa se branila i tražila svoju priliku iz kontranapada, a dočekala ju je u 77. minuti.

Potez utakmice napravio je Immobile koji je primio loptu na lijevoj strani i krenuo prema Handanoviču. Pritom se otarasio Ranocchije i zabio pored vratara domaćih za veliko iznenađenja na stadionu Giuseppe Meazza. Interu nije ostalo previše vremena, no barem je uspio izvući bod.

Pet minuta prije kraja Cassano je s desne strane poslao jednu "svijeću" u kazneni prostor Genoe, a na pravom se mjestu našao Cambiasso koji je glavom pogodio mrežu Freya. U zadnjim trenucima mogao se proslaviti Livaja, ali velikim promašajem je ostavio Stramaccionija i ostale na stadionu u nevjerici.

• Obrisan korisnik22.12.2012. u 15:36
    Nevjerovatno kako Inter kiksa protiv tih otpadaka Serie A, ovi su im uzeli 2 boda, Siena 3 boda, Cagliari još dva boda ( sveukupno: 7 bodova). E to je ona razlika između Juveta i Intera, Juve dobiva ove male klubove ne kiksa protiv njih dok je Interu to preraslo u naviku.
  • Obrisan korisnik22.12.2012. u 15:00
    Kako se Livaja usere u zadnjem trenutku nevjerovatno, protiv Neftcija je bio gol, nije priznat, ali i tada je mogao malo bolje pucat a ne u igrača, danas opet, e moj crni Livaja, pa da su Chivua stavili nna tvoju poziciju bi zabio gol jbt.
  • Obrisan korisnik22.12.2012. u 14:48