City infarktno do slavlja protiv Readinga, Everton okrenuo West Ham

Josip Tolić • subota, 22.12.2012.

Odigrano je još šest susreta subotnjeg programa 18. kola Premier lige. Strijelci nisu bili posebno raspoloženi - dvije su utakmice završile bez pogodaka, među kojima ogled Cityja i Readinga te Tottenhama i Stokea. Everton je na gostovanju uspio preokrenuti vodstvo West Hama i slaviti 1:2.

Manchester City u posljednjim je trenucima ogleda protiv Readinga iskoristio priliku približiti se vodećem Manchester Unitedu na tri boda zaostatka. Građani su na svom terenu ugostili posljednjeplasirani Reading i slavili 1:0 pogotkom Garetha Barryja u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Imali su domaćini mnoštvo dobrih prilika i dominirali tijekom cijelog dvoboja, ali niti jedan od 15-ak udaraca nije završio u mreži sve do same završnice. Najbolje prilike momčadi su imale u nastavku. Sredinom drugog dijela Pavel Pogrebnjak nakon kornera prebacio je gol Joea Harta, dok je samo četiri minute potom na isti način vrata na drugoj strani promašio Edin Džeko. Odluka je stigla duboko u sudačkoj nadoknadi, kada je Barry glavom pospremio ubačaj s lijeve strane u mrežu.

Lošije sreće bio je Tottenham koji je na White Hart Laneu dočekao Stoke City. Pottersi su u napadačkom dijelu pokazali zube prvih 15-ak minuta, no nakon toga okrenuli su se obrani hrabro čuvajući bod. Izredali su se bijeli prilikama Dembéléa, Adebayora, Defoea i Balea - bez uspjeha. Moglo im se sve obiti o glavu u 59. minuti, kada je Shotton na dodavanje Camerona imao čistu situaciju, ali je pucao ravno u Llorisa.

Kiks Spursa iskoristio je Everton i pobjedom nad West Hamom došao do petog mjesta na ljestvici. Nikica Jelavić sudjelovao je svih 90 minuta u slavlju Toffeesa koje nije krenulo željenim tijekom. U 14. minuti Carlton Cole s ruba kaznenog prostora pogodio je za vodstvo Čekićara, a hrvatski reprezentativac imao je sjajnu priliku poravnati početkom nastavka, ali nije pogodio neposredno ispred gol-linije.

Izabranici Davida Moyesa ipak su do kraja uspjeli pronaći put do pobjede. Igrala se 65. minuta kada je Pienaar poslužio Anichebea za izjednačujući pogodak glavom, a već dvije minute nakon toga Cole je dobio crveni karton zbog opasne igre na Bainesu. Brojčanu nadmoć gosti su potpuno iskoristili 18 minuta prije kraja - Osman je poslužio Pienaara koji na povratnoj lopti precizno gađa za 1:2. U završnici je Jelavić imao još jednu šansu upisati se u strijelce, ali nije imao sreće u domu West Hama kojemu je u samoj završnici isključen Gibson.

Put od gubitničke do pobjedničke pozicije prošao i West Bromwich Albion koji je na domaćem terenu nadvisio Norwich. Snodgrass je iz slobodnog udarca u 23. minuti doveo Kanarince u vodstvo, no već do poluvremena Gera poravnava nakon udarca iz kuta. Pobjedu domaćinima za 30. bod u sezoni donosi Lukaku devet minuta prije kraja.

Harry Redknapp konačno je morao priznati prvi ligaški poraz na klupi Queens Park Rangersa. Na gostovanju kod Newcastle Uniteda Svrake su slavile golom Shole Ameobija devet minuta prije kraja. Jedan gol presudio je i ogled Southamptona i Sunderlanda na St. Mary'su u kojem su trobod odnijeli gosti. Junak je bio Steven Fletcher osmim golom sezone.

• Obrisan korisnik22.12.2012. u 20:30
    Prokletstvo! City čupa pobjede, a tako se osvajaju naslovi. United je to usavršio kroz godine, a čini se da i City ima tu žicu.
  • Obrisan korisnik22.12.2012. u 19:57
    U tekstu ima dosta pogrešaka, pa bi ih mogli i ispraviti: 1. ,,dvije su utakmice završile bez pogodaka, među kojima ogled Cityja i Readinga'' City i Reading su dali jedan pogodak, 2. ... ,,slavili 1:0 pogotkom Garetha Barryja u trećoj minuti sudačke nadoknade'', dao je gol u drugoj minuti... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.12.2012. u 19:21