Maj Gašparac • subota, 22.12.2012.

Nogometaši Real Madrida zabilježili su novi razočaravajući rezultat u ovoj sezoni. Poraženi su na gostovanju u Malagi, a veliko iznenađenje u tom susretu je napravio i trener Kraljevskog kluba Jose Mourinho koji je odlučio kapetana Ikera Casillasa ostaviti na klupi, a na teren poslati Antonija Adana.

Nogometaši Real Madrida u 17. kolu španjolskog prvenstva zabilježili su svoj četvrti ovosezonski poraz. Uspješnija je bila Malaga koja je slavila rezultatom 3:2 i smanjila svoj zaostatak za Kraljevskim klubom na samo dva boda. S druge strane, nakon ovog poraza zaostatak Real Madrida za prvoplasiranom Barcelonom iznosi velikih 16 bodova.

Trener Kraljevskog kluba Jose Mourinho napravio je veliko iznenađenje kada je odlučio na teren poslati postavu u kojoj je na vratima bio Antonio Adan, a Iker Casillas je završio na klupi. U ovom trenutku nije poznato je li golman španjolske reprezentacije ozlijeđen ili se Portugalac na taj potez odlučio iz nekog drugog razloga. Hrvatski reprezentativac Luka Modrić također je započeo susret na klupi.

Nogometaši Real Madrida utakmicu su otvorili vrlo dobrom prilikom i malo je nedostajalo da u početnim minutama stignu do vodećeg pogotka. Iz slobodnog udarca pucao je Cristiano Ronaldo, ali Malagu je spasio vratar Willy Caballero. Nogometaši aktualnog prvaka su na samom početku pokušali 'pritisnuti' domaćine, ali bez konkretnijeg učinka.

Sljedeću opasnu priliku Kraljevski klub je imao nakon 27. minuta igre kada je ponovno blizu pogotka bio Ronaldo, ali nakon ubačaja Karima Benzeme nije pogodio iz jako dobre pozicije. Nedugo kasnije momčad iz glavnog grada mogao je u vodstvo dovesti i Angel di Maria, koji se našao sam pred Caballerom, ali njegov pokušaj loba nije završio u mreži.

Do kraja prvog poluvremena rezultat se više nije mijenjao, a nedugo nakon početka drugog dijela u vodstvo su prvi stigli domaćini. Strijelac za 1:0 bio je Isco, koji je prihvatio dodavanje Joaquina i udarcem s ruba kaznenog prostora doveo svoju momčad u vodstvo.

U narednim minutama nogometaši Malage mogli su i udvostručiti svoje vodstvo. Gostima su prijetili Ignacio Camacho, Francisco Portillo i Joaquin, no momčad Real Madrida uspjela se spasiti novog gola.

Nogometaši Josea Mourinha nedugo kasnije uspjeli su se oporaviti i počeli tražiti izjednačujući pogodak. To im je i uspjelo u 64. minuti kada je nakon duela s Benzemom branič Malage Sergio Sanchez poslao loptu u vlastitu mrežu.

No, taj rezultat nije dugo stajao na semaforu. U 72. minuti Santa Cruz je bio na pravom mjestu nakon ubačaja Joaquina i loptu poslao u nebranjenu mrežu. Tri minute nakon toga, momčad Kraljevskog kluba primila je i treći pogodak. Joaquin je prošao po sredini terena i dobro uposlio Santa Cruza koji postiže svoj drugi pogodak.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima na stadionu La Rosaleda. U 82. minuti Mesut Özil je presjekao neoprezno dodavanje Camacha i pronašao Benzemu koji smanjuje zaostatak Kraljevskog kluba. Unatoč nastojanjima Kraljevskog kluba da dođe do izjednačenja, rezultat se do kraja više nije mijenjao.

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić u igru je ušao u 77. minuti umjesto Xabija Alonsa.

Granada do vrijednih bodova

U drugoj utakmici koja je odigrana u istom terminu Granada je u derbiju začelja svladala Osasunu rezultatom 2:1 i zahvaljujući osvojenim bodovima odmaknula se od zone ispadanja.

Prvi do vodstva stigli su nogometaši Osasune nakon osam minuta zgoditkom Nina, ali gosti su uspjeli preokrenuti rezultat. Pet minuta prije kraja prvog poluvremena Mainz je izjednačio, a na startu drugog dijela Dani Benitez je pogodio za preokret i vrijedna tri boda Granade.

• Obrisan korisnik23.12.2012. u 14:37
    Navijam za Real od 1997.g. Od tada pa do danas za 3 osobe mi je bilo baš žao što su odlazile iz kluba a to su: Clarence Seedorf, Makelele, i Vicente del Bosque. Više me ništa ne iznenađuje kad netko kao pojačanje dolazi u Real. Sahin ima izvrsnu sezonu u Dortmundu pa ne dobije šansu, Roben... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.12.2012. u 12:45
    Tu netko gadno tankira... Prekvalitetni su da ovako lako prosipaju bodove, očigledno netko ne želi davati 100% od sebe... Mourinho ako sad ne dobije otkaz, ima dovoljno vremena za popraviti situaciju. P.S. Ovo je prvi put da kod njega vidim da mu je momčad posvađana i da svako igra svoju igru...
  • Obrisan korisnik23.12.2012. u 09:51