Veliki korak Rudežove Zaragoze prema nastupu u Kupu kralja

Branimir Korać • subota, 05.01.2013.

S dva susreta odigrana u petak započelo je 16. kolo španjolske Lige Endese. U oba susreta slavili su domaćini i to Zaragoza protiv Fuenlabrade te Canarias protiv Murcije...

Košarkaši Zaragoze napravili su veliki korak prema osiguranju nastupa u Kupu kralja. Naime prvih osam momčadi nakon prvog dijela sezone, odnosno 17 odigranih kola, izborit će nastup. Zaragoza je pobjedom protiv Fuenlabrade 79:74 stigla do desete pobjede i tako stvorila vjerojatno dovoljnu zalihu za plasman među osam.

Protiv Fuenlabrade je odlično odradila prvo poluvrijeme, stvorila visoku prednost da bi gosti ipak uspjeli zaprijetiti u drugom dijelu. Ipak, domaćin je u završnici s linije slobodnih bacanja ipak mirno priveo meč kraju i upisao vrijednu pobjedu.

Zaragozu su predvodili Chad Toppert s 15 poena i šest skokova te Michael Roll s 13 poena. Damjan Rudež je igrao 29 minuta i ubacio devet poena (3/4 za dva, 1/4 za tri) uz po tri asistencije i tri ukradene lopte. Kod Fuenlabrade Saer Sene je ubacio 19 poena uz 12 skokova, a Leo Mainoldi je dodao 18 poena.

U dvoboju momčadi iz donjeg dijela poretka Canarias je svladao Murciju 80:78. Dugo su domaći igrači lomili otpor Murcije i tek u posljednjih deset minuta uspjeli su ga i slomiti te otići do na kraju uvjerljive pobjede.

Canarias su predvodili Saul Blanco s 24 poena (trica 5/7) i Levi Rost s 15 poena te pet skokova. Kod Murcije Marcus Lewis je ubacio 14 poena, Bernie Rodriguez 13, a Jose Angel Antelo uhvatio je deset skokova.