Ajaccio i Reims ispali od trećeligaša i četvrtoligaša, Evian se provukao

Borna Rupnik • nedjelja, 06.01.2013.

U devetom krugu Francuskog kupa od natjecanja su se oprostila dva prvoligaša, Ajaccio i Reims. Evian se provukao na jedanaesterce, a Lille je preživio povratak Nimesa...

Ajaccio je u gostovao kod trećeligaša Rouena te se u 90. minuti izvukao pogotkom Zahibe za 1:1, ali prvi izvođenju udaraca s bijele točke više mu nije bilo spasa. Domaći vratar Defourny obranio je pokušaj Gigliottija u posljednjoj seriji za veliku pobjedu Rouena.

Druga prvoligaška žrtva bio je Reims, koji je pao kod četvrtoligaša Plannebeca, a jedini je pogodak na utakmici postigao Steven Coat u 27. minuti.

Evian je kod Amiensa gubio pogotkom Keite sve do duboko u sudačkoj nadoknadi, a većeg zaostatka spasio ga je odlični vratar Laquait. Međutim, Angoula je u zadnji čas izjednačio na 1:1, da bi Evian potom prošao na jedanaesterce.

Lille je zahvaljujući Payetu, Balmontu i Rouxu imao 3:0 protiv Nimesa, no gosti su uzvratili i smanjili preko Gragnica i Bensaida. Poravnati ipak nisu mogli, a i ostali su s desetoricom u samoj završnici, zbog isključenja Haddoua.